V Šedých tónech se dostane v lednu do amerických kin

Filmy Knihy Novinky

O adaptaci knihy Ruty Sepetys, V šedých tónech, jsme vám prvně psali už v roce 2017. Jak už to tak ale bývá, o filmu se moc nemluvilo a propagace taky nic moc. Každopádně ačkoliv je film už k dostání na Amazonu nebo iTunes, dostane se také do některých amerických kin a k té příležitosti se objevil také trailer.

V šedých tónech se odehrává v roce 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.

Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají.

Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům podaří jejímu otci je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.

Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Film se objeví v amerických kinech díky Vertical Entertainment už 11. ledna. Možná se jej časem dočkáme i u nás anebo koncem roku na Netflixu.

Zdroj informací a obrázků: IMDb.com, Facebook.com/pg/ashesinthesnowfilm

1 thought on “V Šedých tónech se dostane v lednu do amerických kin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge