Měsíční kroniky se vrací ve formě komiksu

Hlavní hrdinové oblíbené pohádkové science fantasy série Měsíční kroniky Marissy Meyer se sice už dočkali svého „šťastně až na věky“, ale přátelství Země a Měsíce není pro všechny tak úplně samozřejmostí. Proto se na scénu vrací naše milovaná androidka Iko

O co tentokrát půjde přiblíží oficiální anotace komiksu, jehož první díl chystá nakladatelství Egmont na listopad:

Křehké spojenectví Země a Měsíčního království je v ohrožení. Smečky zmutovaných vlčích vojáků, které stvořila královna Levana, se ani po její smrti nevzdaly a stále útočí na vše živé. Prostořeká androidka Iko se proto rozhodne vzít vše do vlastních rukou a dopadnout jejich vůdce. S nelehkým úkolem jí pomáhá pohledný palácový strážce, který brzy přiměje Iko přehodnotit vše, co dosud věděla o věrnosti, lásce a své vlastní lidskosti.

O kresby se postaral Douglas Holgate, za příběhem ale samozřejmě stojí Marissa Meyer. V originále se komiks jmenuje Wires and Nerve, v češtině dostala jednička název jednoduše podle své hlavní hrdinky. „Dráty a odvaha“ by přece jen v češtině neznělo nějak zvlášť atraktivně a postavu Iko není potřeba fanouškům nijak zvlášť představovat.

Pokud ještě váháte, zda je komiksová forma to pravé ořechové, pak tu pro vás máme náhled čtyř stránek z právě chystané verze:

České komiksové pokračování Měsíčních kronik hledejte na pultech knihkupectví už od 15. listopadu 2018.

Zdroje informací a obrázků: albatrosmedia.cz, goodreads.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..