Hraná verze Pinocchia získala svého režiséra

Plán studia Disney je jasný, nahnat co nejvíc klasických oblíbených animovaných filmů do hrané podoby. A jedním z nich bude i Pinocchio.

Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Film do amerických kin vtrhl v roce 1940 a byl to druhý animovaný film studia Disney. O rok později získal Oskary za hudbu i píseň.

Hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos – vždy o kousek víc a víc.

Studio k filmu našlo konečně toho pravého režiséra. Je jím Paul King, který se blýskl skvělým filmem Paddington a pokud vše půjde dobře, celá produkce by měla začít na podzim. Scénář má na starosti Jack Thorne.

Zdroj nformací a obrázků: TheHollywoodReporter.com, CSFd.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

20 − 10 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..