Známe obsazení filmového Artemise Fowla

Filmy Knihy Novinky

Naposledy jsme o adaptaci knihy Eoina Colfera psali koncem září, kdy jsme vás informovali o tom, že má film svou první známou tvář. Dnes se podíváme, koho nám do filmu Disney obsadilo.

Artemis Fowl není zrovna nejkladnější postavou, když uvážíme, že je to malý kriminálník. Jeho otec zmizel a matka se mu zhroutila, Artemis je proto rozhodnutý postarat se o rodinu a svého otce najít. Použije svou geniální mysl a rozhodne se s pomocí svého sluhy Butlera unést vílu. Artemis se stane nepřítelem společnosti číslo jedna, když se mu podaří se do kouzelného světa dostat a ukrást rovnou lepricona i s kotlíkem zlata.

A tak se rozjede šílený příběh, do něhož se po cestě zamíchá také ruská mafie nebo démoni. Během celé série hlavní hrdina projde nespočtem zkoušek, což jej donutí přehodnotit svůj pohled na svět. Ke konci se z něj stává příkladná postava, která je ochotná za své kamarády položit i život.

Artemise si zahraje Ferdia Shaw, kterého vybrali z 1200 kandidátů. Jde o úplného nováčka, který dříve nikde nehrál. Vílu Holly, co Artemis chytí proto, aby jeho rodina opět získala štěstí, si zahraje Lara McDonnell.

Jak už bylo oznámeno dříve, Judi Dench se ve filmu také objeví, a to jako hlavní velitelka vílí policie. Dále se můžeme těšit na Joshe Gada jako na Mulche Diggmuse, úlisného trpaslíka, který se dostal do služeb víl. A poslední oznámené jméno zní Nonso Anozie. Ten si zahraje Artemisova komorníka, co mu bude pomáhat dotáhnout svůj plán do konce.

Disney také oznámilo oficiální datum premiéry – 9.srpna 2019.

Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, TheFandom.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge