KNIŽNÍ RECENZE: Heat of the Moment

Slibuji, že se před maturitou… naučím důvěřovat. To je text e-mailu, který Lyla naprogramovala tak, aby se odeslal od toho dne za čtyři roky jejímu budoucímu já.

HeatoftheMmntAutor: Lauren Barnholdt
Počet stran: 304
Nakladatel: HarperTeen
Datum vydání: 12. 5. 2015

Před čtyřmi lety si Lyla se svými kamarádkami Quinn a Aven řekly, že napíšou e-maily svým budoucím já ohledně něčeho, co by chtěly do maturity stihnout. Lylu zrovna po jediném prolíbaném večeru odkopl kluk, což ve svém věku 14 let považovala za konec světa, takže si napíše, aby se do maturity naučila důvěřovat lidem.

O čtyři roky později Lylu čeká školní výlet na Floridě a těší se na to, že bude celý týden se svým přítelem Derrickem. Jenže autobus, který ji má dostat od školy na letiště, nestihne, a jak se ukáže, dalším opozdilcem je i její spolužák Beckett, který ji nakonec na letiště odveze na svojí motorce.

Když to zjistí její přítel, začne žárlit, takže Lyla, aby si ho usmířila, mu slíbí, že se spolu po dvou letech vztahu na tom výletě vyspí a ona tedy konečně přijde o to nenáviděné panenství. Během výletu však zjišťuje, že v Beckettovi se toho skrývá víc, než jak se zdá.

Heat of the Moment je jedním z těch románů, kde vám jakkoli zajímavý příběh dokáže neskutečně znechutit hlavní hrdinka. Možná za to může fakt, že jsem už pár let přetáhla cílovou věkovou skupinu, pro niž je tento román určen. Asi jsem už stará na román, v kterém hrdinka absolutně každou svoji myšlenku převede řetězcem myšlenek na sex. Slova sex a panenství se v první půli románu, tedy do doby, než se zakouká do Becketta a chystá sex s přítelem, opakovaly tolikrát, až to bylo vyloženě otravné. Bylo jedno, co se právě děje, stejně se nějakým velkým obloukem vrátila hrdinka k tématu sexu a jak se hrozně těší na sex a jak se zbaví toho otravného panenství. Působila tím naprosto posedlá. Cokoli, co řekla, nebo se stalo, ji přivedlo k myšlence na sex.

Nemám ráda, když postavy lžou. A hlavní hrdinka lhala. Hodně. A naprosto nelogicky o podstatných věcech, což jí na sympatiích nepřidává – stejně jako její sáhodlouhé myšlenkové pochody, které se první půlce stáčely na sex, v druhé to byly úvahy o sexu i všem možném a vsuvky na naprosto nepodstatná témata. V obou případech tyto řetězce a myšlenky v nich vůbec nesouvisely s dějem, což působilo rušivě, a debaty na téma, jaké jsou zlo podpatky a že by lidstvu bylo lépe bez nich, i naprosto zbytečně.

O ostatních postavách se vlastně nic nedozvíme. Nevím, jak vypadají, jaká je jejich minulost. Prostě je jen řečeno, že Derrick je její přítel, Beckett jezdí na motorce a že svoje bývalé kamarádky Quinn a Avenu (jejichž příběhy přinesou zbývající díly trilogie) nesnáší.

Styl psaní je průměrný, humor a drama veškeré žádné. Román tak přináší jen popis tří nijakých dní holky posedlé sexem a svým spolužákem. Vůbec nic mi to nedalo a vůbec nemám chuť přečíst zbývající díly, byť končí snahou o jakýstakýs cliffhanger.

Zdroj informací a obrázků: Goodreads.com

Zuzana Ľalíková

Překladatelka, redaktorka, recenzentka, knihomolka, která hltá urban fantasy, paranomální romance, detektivky, dystopie a také žánr new adult, jehož romány zde recenzuji. "So many books, so little time.” ― Frank Zappa

Jeden myslel na “KNIŽNÍ RECENZE: Heat of the Moment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

twenty − eight =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..