The DUFF o krůček blíže filmu

Filmy Knihy Novinky

Možná si ještě matně vzpomínáte na naši informaci z ledna 2013 o tom, že práva na zfilmování knihy oblíbené autorky Kody Keplinger, byla prodána Vast Entertainment and Wonderland. Podle nedávných zpráv od samotné autorky to vypadá, že pro film byly vybrány i dvě hlavní představitelky.

The DUFFKnižní The DUFF vypráví příběh cynické, sarkistické a drsňácké Biancy, kterou místní holkař Wesley Rush nazve tzv. DUFF (Designated Ugly Fat Friend). Nutno podotknout, že Bianca nic z toho rozhodně není, ale ve společnosti svých, podle Wesleyho, „hezčích kamarádek“ vypadá nejhůř. Ani jeden nemohl tušit, že mezi nimi tohle slůvko rozpoutá hotovou ne-vztahovou smršť, která jim oběma pořádně zamotá hlavu.

Kody Keplinger udělala do knižního světa svým debutem hotovou díru. Ačkoliv to může znít směšně, většina recenzentů knihu buď naprosto zbžňuje, nebo neskutečně nesnáší. Ano, nejspíš existuje i jisté procento, kterým je kniha absolutně šumák, ale o tom se tu nebavíme. Podstatné je, že si knihu většina čtenářů zamilovala a to samozřejmě upoutalo také pozornost filmařů. Rok bylo ticho po pěšině, ale teď konečně začínáme dostávat střípky informací ze zákulisí.

Film by měl být natáčen už toto léto v Atlantě a to pro CBS Films, režírovat bude Ari Sandel, který v roce 2007 získal Oscara za kraťas West Bank Story a vypadá to, že půjde o středoškolskou komedii. Scénáře se ujal Josh Cagan a podle oficiálních zpráv se budou nejskalnější fanoušci knižní předlohy (k nimž samozřejmě patřím také) muset nejspíš obrnit, jelikož se příběh nejspíš dočká výrazné změny, která možná odkloní děj od původní zápletky kdovíkam.

Mae WhitmanMůžeme vám prozradit, že Bianca sice bude nazvána DUFF, ale společně s dalšími takto označenými dívkami na škole vyhlásí „válku“ místní školní královně Madison. Ano, v původní předloze žádná Madison není… a Biančin „problém“ je úplně odlišné podstaty. Inu, uvidíme, jak to nakonec dopadne. Věřme, že uvidíme alespoň něco z toho, co jsme si tak zamilovali.

Hlavní roli Biancy získala oblíbená herečka Mae Whitman, kterou možná znáte ze seriálu Famílie, filmů Scott Pilgrim proti zbytku světa, Charlieho malá tajemství či jako malou z Dne nezávilosti či Báječného dne. V roli Madison uvidíme Bellu Thorne. Ta je známá především s Disneyho seriálu Na parket!. Je zajímavé, že se obě herečky potkaly ve filmu už dříve, tedy alespoň co se hlasu týče. Šlo o film Zvonilka: Tajemství křídel. Těžko říct, jak proti sobě budou vypadat ve filmu. Mae je totiž 25 a Belle 16, ale tak… proč ne. Dalším potvrzeným hercem je Ken Jeong. Toho si možná vybavíte z filmové trilogie Pařba (Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku, Pařba na třetí) či televizního seriálu Zpátky do školy. Koho bude hrát zatím známo není, v jeho případě je ovšem možné všechno.

The Swift Boys & MeSmutnou zprávou pro fanoušky Keplinger bylo její odhalení na blogu o tom, že není schopná dopsat Goldfish. Knihu začala psát v prvním ročníku vysoké a od té doby prošel příběh několika úpravami a jak se zdá, autorka už necítí takové propojení, jaké cítila dříve. Nechce čtenářům přinést něco neúplného a tak to raději vzdala.

Psaní dalších knih ale rozhodně za hlavu neháže. V květnu tohoto roku by měla vyjít její kniha The Swift Boys & Me. Tentokrát se ale Kody zaměřuje na úplně odlišný příběh. Sledujeme Nolu Sutton a její vztah se třemi bratry od vedle, kterým se ze dne na den změní život, když od rodiny odejde otec. Z Kevina, Briana a Canaana už nejsou stejní kamarádi, jaké Nola měla. Jde o další příběh ze života, tentokrát o daleko mladších hrdinech. Uvidíme, jak se Keplinger s dalším vážným tématem popasovala.

Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, KodyKeplinger.tumblr.com, PageToPremiere.com, CSFD.cz

3 thoughts on “The DUFF o krůček blíže filmu

 1. Tak musim rict, ze rozhodne nepatrim mezi priznivce zfilmovavani ( existuje to slovo vubec?) knizek a tady se mi to opet potvrzuje .. Jestli film bude skutecne takovej, jak popisujes , tak je to vlastne neco uplne jinyho nez knizka ! 🙁 samozrejme chapu , ze nejde knihu uplne zfilmovat ale proboha! pridat dalsi postavu a dat ji do hlavni dejovy linky?!? To at se na me nikdo nezlobi ale tim vlastne z knihy prebiraj jen nektery prvky a pak bych to rozhodne nenazyvala filmem podle knizni predlohy.. Kdyz uz se urcity pasaze ve filmu odklanej od knizky, tak to aspon ja za sebe dokazu zkousnout u vedlejsich, ne tak podstatnych scenek ale kostra pribehu by snad mela zustat zachovana ne?!?
  Takhle to na me pusbi, jako by filmarum pripadla podstata knizky nezajmava a tak ji okorenej necim ( podle nich ) zajimavejsim ale nemyslim si, ze by to bylo nutny – me se prave na tom pribehu libila ta jednoduchost, zadny zamotany a prekombinovany zapletky ..

  Ach jo 🙁

  Se omlouvam za ten vylev ale nejak mi to nedalo a musela jsem to ze sebe vyklopit 🙂

  1. Spíš se jim nelíbí, že tak knížka je oproti ostatním YA knihám poměrně dost zaměřená na sex, a to ještě ke všemu mezi teenagery, kteří spolu mají vyloženě postelový vztah. Nemyslím si, že by se na to někteří, ať už kritici nebo spíše starostliví rodiče, koukali zrovna pozitivně. Ale na druhou stranu právě tenhle odklon z kolejí klasických YA je na tom to skvělé.

 2. No to snad ne :-/ to nechápu proč se odkazují na knihu, když si to stejně předělaj podle svýho uplně naruby. Takhle akorát fanouškům a milovníkům knihy (mě určitě) pěkne zkazí dojem z celé knihy. No radši se na to nekoukat, nebo proč to vůbec zfimovávat, když to není podle knihy a fanoušci se na to kůli tomu dívat nebudou. Já si to rozhodně nechám ráda ujít. Zlatý knihy.
  No taky jsem se neudržela 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge