Upíří kroniky míří na Hulu

Už to budou čtyři roky, co se objevila informace, že filmová práva k Upířím kronikám Anne Riceové získala společnost Universal Pictures. Z plánů však sešlo, takže se Anne i se svým synem Christopherem rozhodli, že knižní ságu raději přivedou k životu prostřednictvím seriálu. Právě na ten teď vybojovala vysílací práva společnost Hulu

Seriálovou adaptaci jedenácti dílů slavné upírské ságy začalo už v loňském roce připravovat studio Paramount Pictures ve spolupráci s Anonymous Content. Výkonnými producenty seriálu budou mimo Anne a Christophera Riceových také David Kanter (Revenant, Electric Dreams) a Steve Golin (13 Reasons Why, Catch-22).

První kniha série, Interview s upírem, se objevila ve filmové podobě již v roce 1994. Tenkrát si hlavní role střihli Brad Pitt a Tom Cruise. O osm let později dorazil do kin snímek Královna prokletých, ve kterém hlavní roli královny Akashy ztvárnila zpěvačka Aaliyah, Lestata jako rockovou hvězdu hrál tentokrát Stuart Townsend. V roce 2014 se objevily informace o zakoupení práv na filmovou adaptaci knih studiem Universal, první film už měl dokonce i režiséra, Joshe Boonea (Hvězdy nám nepřály, Noví mutanti), ale z plánů nakonec sešlo.

Ani s českým vydáním knih Anne Rice to zatím nebylo nijak slavné – první díl vydala Paseka už v roce 1996, o dva roky později vydalo Ottovo nakladatelství dost nelogicky 6. díl, Upír s tváří anděla. Po letech se série ujal Československý spisovatel, který k prvnímu dílu přidal i druhý, Upíra Lestata (2013). Naposledy se sérii pokusila oživit opět Paseka, když v roce 2015 přišla s nádherným vydáním Prince Lestata, který v originále nese číslovku jedenáct. Až by se vážně mohlo zdát, že je tahle série prostě prokletá…

Zdroje informací a obrázků: ComingSoon.net, Variety.com, Nerdist.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 − six =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..