Temná věž se posouvá na srpen

Už koncem roku jsme vám přinesli informaci o tom, že se koncem července dočkáme filmové adaptace oblíbené série Stephena Kinga, Temná věž. Podle posledních informací to ale vypadá tak, že si ještě chvíli počkáme.

Temná věž (The Dark Tower) je série fantasy knih Stephena Kinga popisující cestu hlavního protagonisty a antihrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže. Knižní série u nás v češtině začala vycházet až v roce 1999 a to u nakladatelství Beta, od té doby jsme se dočkali pár znovuvydání.

Celosvětově je velice oblíbená, o jejím zfilmování se mluví už poměrně dlouho, ale až v posledním roce se něco konečně začalo dít. V srpnu bychom se tedy měli dočkat prvního filmu, na který by měl nejspíš navázat seriál.

Ten by ovšem měl být k dějově spíš nastavený jako prequel, poskládaný na přeskáčku z různých částí knižní ságy. Zatímco část bude z prvního dílu, další by si měla brát informace ze čtvrtého kousku. Sledovat by měla cestu hlavního hrdiny za mlada, která vyvrcholí v celovečerním filmu.

Natáčení seriálu začne během roku 2017 s tím, že se na obrazovky dostane o rok později, kdy bude k dispozici na streamování také film. Zatím pro vás máme ale pěknou dávku fotek, včetně prvního oficiálního plakátu, který má na straně ještě starou informaci o premiéře 28. června.

V hlavních filmových rolích uvidíme Idrise Elbu a Matthew McConaugheya. Režie se ujal Nikolaj Arcel, který má za sebou úspěšné adaptace knih Jussi Adler-Olsena – Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v láhvi, nebo původní adaptaci knihy Muži, kteří nenávidí ženy. Můžeme se tedy těšit na parádní kousek.

Zdroj informací a obrázků: EW.com, MovieWeb.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..