Casting a novinky k Fifty Shades Darker

Už je to poměrně dlouho, kdy se objevily jakékoliv novinky ohledně natáčení pokračování Padesáti odstínů šedi. Přece jenom by se podle plánů měl film dostat až v roce 2017, ale už se rozjíždí casting.

Tvůrci obsadili role dvou bývalých milenek Greye – Leilu a Elenu. Leilu si zahraje Bella Heathcote, která se teď objeví v adaptaci Pýchy, předsudku a zombie. Leila je bývalá Greyova subinka, co Anu v druhém díle začne poměrně silně stalkovat.

Kim Basinger ztvární Elenu, ženu, co Christiana uvedla do tajů BDSM světa, když mu bylo patnáct let. I o ní budeme mít možnost se toho dozvědět více v knize Grey, která se dnešním dnem dostává také na pulty českých knihprodejců. Elena v druhém filmu dostane daleko větší prostor, protože se bude snažit rozvrátit vztah Any a Christiana.

fifty-shades-darker-movie-cast

Režie druhého i třetího dílu se ujme James Foley, do hlavní role uhrančivého a emocionálně zlomeného Christiana Greye by se měl vrátit Jamie Dornan, ačkoliv to zprvu vypadalo všelijak. Nyní ovšem k filmům říká: „Těším se, že si roli Christiana zopakuju a že dostanu možnost z něj ukázat zase něco víc.

Původní zprávy zněly, že filmování druhého dílu začne už v lednu, ale muselo být posunuto kvůli teroristickým útokům v Pařiži, jelikož ve městě tvůrci chtěli natáčet. Do role Anastasie by se opět měla vrátit Dakota Johnson. Natáčení by mělo zabrat první půlku roku.

První díl končil tím, že se Ana s Christianem rozloučila, jelikož nedokázala přijmout jeho styl života. V pokračování se tak Christina bude pěkně činit, aby se k němu Ana zase vrátila. Ale tentokrát jim jejich sexuálně náruživou romanci bude kazit Anin přehnaně posedlý šéf Jack Hyde. Filmové pokračování by tak mělo mít prý více napětí a kromě erotických scén by měl film žánrově spadat i do thrilleru. No, tak uvidíme, co všechno v kinech příští rok uvidíme. Premiéra je stanovena na 9. února.

GreyPokud si čekání chcete zkrátit, zajděte si do knihkupectví a pořiďte si v češtině Greye, který je vyprávěn z pohledu Christiana. Oficiální anotace zní takto:

Christian Grey má rád kontrolu v každé situaci. Jeho život je uspořádaný, disciplinovaný a naprosto prázdný – až do dne, kdy do jeho kanceláře vpadne půvabně neohrabaná a rozevlátá Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na ni Christian snaží zapomenout, ale místo toho se zmítá v bouři emocí, kterým nerozumí ani jim nedokáže odolat.

Vypadá to, že na rozdíl od žen, s nimiž se stýkal dřív, do něj Ana vidí – že přes masku úspěšného obchodníka užívajícího si luxusní životní styl pronikne až do Christianova chladného a zraněného srdce. Zažene vztah s Anou děsivé zážitky z dětství, které Christiana každou noc pronásledují? Nebo jeho temné sexuální touhy, tendence ovládat druhé a zničující sebenenávist Anu odradí a zničí křehkou naději, kterou mu dává?

Zdroje iformací a obrázků: HollywoodReporter.com, Hypable.com, Bux.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + 9 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..