Kdy se dočkáme čtvrtého filmu Letopisů Narnie?

Už to bude pět let, co jsme se naposledy mohli do kina na fantastické dobrodružství v Narnii s bájným lvem Aslanem. Ačkoliv byla divácky úspěšná pouze adaptace prvního dílu, tvůrci nám přinesli dva další kousky. Jenže jak všichni fanoušci knižní série z pera C. S. Lewise ví, knih je celkově sedm. Jak to bude s dalšími filmy?

LetopisyNarnie_StribrnaZidleVe vlnách internetu to nedávno bouřlivě zašumělo, protože fanouškovský server NarniaWeb přišel se zprávou o tom, že prý scénárista David Magee na svém Twitteru 25. června oznámil konec práce na filmovém scénáři ke čtvrtému dílu, Stříbrné židli. Nakonec se ale ke vší smůle ukázalo, že informace nebyla pravá a že scénárista ještě stále pilně pracuje. Cesta ke zfilmování knihy je tedy více než bouřlivá.

Filmová práva k sérii, která zakoupila společnost Walden Media vypršela v roce 2011, proto se předpokládalo, že se natáčení dalšího filmu začne připravovat nejdříve tak v roce 2014, pokud se někdo jiný rozhodne série ujmout.

V září 2013 filmová práva zakoupila společnost Mark Gordon Company, na produkci se měli podílet Mark Gordon a Douglas Gresham společně s Vincentem Sieberem. 5 prosince 2013 pak bylo ohlášeno, že se scénáře chopí David Magee.

Různě na webových stránkách se ovšem dočtete informací o tom, že se Stříbrná židle měla do kin dostat až v roce 2018. Když mělo práva ještě Walden Media, plánovali v roce 2016 přijít nejdříve s Čarodějovým synovcem, který je chronologicky v Letopisech Narnie vlastně na prvním místě. Teď je ovšem na řadě Stříbrná židle, jejíž osud je ještě stále nejistý.

Čtvrtý díl by měl sledovat osud krále Kaspiana, který pátrá po svém synovi a požádá o pomoc lva Aslana. Ten si na pátrání ze světa lidí povolá Eustáce (jediná navrátivší se postava, jakou jsme poznali ve třetím díle) a Jill. Ačkoliv v lidském světě uběhl necelý rok, v Narnii proběhla celá dekáda a Kaspian je nyní starým mužem.

Pokud se přece jen scénář brzy dopíše a nebudou nutné žádné velké úpravy, těžko říct, kdy vůbec začne natáčení a jestli se Will Poulter vůbec rozhodne svou roli nějak zpakovat. Přece jenom uběhlo dost času od posledního dílu a i když si svou otravnost nedávno docela pěkně zopakoval ve filmovém Maze Runnerovi (Labyrint: Útěk), musel by film využít nějaké logické kličky, jak vysvětlit, že nám Eustác najednou tak rychle vyrostl.

Zdroj informací a obrázků: Fragment.cz, IMDb.com, CSFD.cz, Hypable.com, Deadline.com, NarniaWeb.com, ScreenRat.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

1 komentář: „Kdy se dočkáme čtvrtého filmu Letopisů Narnie?

  • 3.7.2015 (18.29)
    Permalink

    já to vidím dost bledě s touto sérií, už se to natahuje tak moc, že pokud to někdy dotočí, budou tom muset hrát noví herci…
    Lucy Lillianne recently posted…Červen 2015My Profile

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 1 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..