Shadow and Bone má svého scénáristu

Studio DreamWorks zakoupilo práva k z filmování prvního dílu knižní trilogie v září minulého roku, Hollywood Reporter před časem oznámil jméno scénáristy, který má za úkol převést knižní předlohu do podoby filmu.

Scénáře by se měl ujmout Christopher Kyle, stojí za scénáři k filmům jako K-19: Stroj na smrt nebo Alexandr Veliký. Shadow and Bone je první díl plánované knižní trilogie z pera Leigh Bardugo.

Příběh knihy se odehrává v zemi pod útokem děsivé temnoty, jenž skrývá kreatury živící se lidským masem. Mladá žena zjistí, že ovládá moc, která by dokázala otočit nerovnováhu sil, a proto je vzata do tréninku s jasným cílem – vychovat z ní magickou elitu země.

Kniha byla publikována v červnu minulého roku, dostala se na seznam bestsellerů New York Times, musela být dvakrát dotisknuta a stala se Knihou měsíce na Amazonu v žebříčku knih pro děti, ale také v knihách pro dospělé.

Zdroj informací a obrázků: HollywoodReporter.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 + 3 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..