Není to tak dávno, co kniha vyšla v originále a už víme, kdo si zahraje mladého Haymitche.
Nejnovější filmová adaptace by se v kinech měla objevit už 20. listopadu 2026, k režii se vrátí Francis Lawrence podle scénáře, který napsal Billy Ray podle bestselleru Suzanne Collins. Producenty budou Nina Jacobson a Brad Simpson ze společnosti Color Force. Výkonným producentem bude Cameron MacConomy. Pět filmů této série utržilo v celosvětových kinech více než 3,3 miliardy dolarů, uvidíme, jak si povede tento.
Do role mladého Haymitche Abernathyho obsadili Josepha Zadu, kterého brzy uvidíme například v seriálu Ostrov lhářů. Whitney Peak byla vybrána do role Haymitchovy přítelkyně, Lenory Dove Baird. Peak se objevila v rebootu seriálu Bezva drbna. Obsazení doplní Mckenna Grace jako Maysilee Donner, což je jedna ze splátkyň Dvanáctého kraje. Grace se objevila v řadě filmů i seriálů, za zmínku stojí pokračování Krotitelů duchů, seriál Malý Sheldon nebo třeba Příběh služebnice. Jesse Plemons byl obsazen do role mladé verze Plutarcha Heavensbeho. Ten se objevil v oceňovaném filmu Zabijáci rozkvetlého měsíce.
„Poté, co jsme vyzkoušeli stovky nadaných herců z celého světa, tito vynikli – nejen svým talentem, ale i emocionální pravdou, kterou do těchto ikonických rolí vnesli,“ uvedla v tiskové zprávě Erin Westerman, spoluprezidentka Lionsgate Motion Picture Group. „Haymitch byl vždy oblíbencem fanoušků a jeho příběh o původu je jedním z nejočekávanějších v celé sérii. Jeho vztah s Lenorou Dove je hluboce vetkán do emocionální historie Panemu. Nemůžeme se dočkat, až fanoušci zažijí příběh, který utvářel jednu z nejpůsobivějších postav série.“
Úsvitu sklizně se v prvním týdnu prodeje v USA, Velké Británii, Irsku, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu v březnu prodalo na 1,5 milionu kopií. Jen první týden v USA se prodalo na 1,2 milionu kopií, což je dvojnásobkem prodeje knihy Balada o ptácích a hadech a trojnásobkem prodeje knihy Síla vzdoru.
Zdroj informací a obrázků: Deadline.com, EW.com