V traileru na čtvrtou řadu 13 Reasons Why se herci loučí

Kontroverzní seriál 13 Reasons Why vyvolal od chvíle, kdy se poprvé objevil na streamovací službě Netflix, pořádnou dávku diskuzí. A teď se blíží poslední sezóna, která rozhodně nezůstane pozadu.

Původní seriál byl natočen podle knihy stejného jména, jež vyprávěla příběh Claye Jensena, který jednoho dne na verandě najde balíček – krabici od bot v balicím papíře, bez zpáteční adresy. A uvnitř? Magnetofonové kazety. Kdo dnes poslouchá kazety? A má si je on vůbec na čem přehrát? Ale když Clay ze zvědavosti zasune první kazetu do sterea, svět se mu obrátí vzhůru nohama.

Z reproduktorů se totiž ozve hlas Hannah Bakerové – jeho spolužačky, která spáchala před dvěma týdny sebevraždu. V těchto třinácti kazetách uvádí důvody a 13 lidí, kteří ji k tomuto činu dovedli. Proč takto znovu vstupuje do jeho života? A navíc ho svým způsobem obviňuje z toho, co se stalo… proč? To je otázka, která se mu stále převrací v hlavě a na těch kazetách je 13 důvodů.

Zatímco první série vycházela z knižní předlohy, další dvě série si už vzali do rukou scénáristi, kteří hlavním hrdinům přichystali další hromadu děsivých zvratů a vzpomínek. V podobném duchu se jistě ponese i poslední řada. Teaser toho moc neukazuje, jen pár střípků a oznamuje oficiální datum, kdy bude seriál na Netflixu ke spuštění – 5. června, což je je za méně než měsíc. Tentokrát ovšem můžeme čekat jen 10 epizod, tvůrci už to více prodlužovat nechtěli. Tak uvidíme, jak moc si popláčeme tentokrát.

Zdroj informací a obrázků: EliteDaily.com, EW.com, Netflix.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + 20 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..