Představujeme: Princezna noci a Stínů

Novinky

Sedmnáctiletá Sayeh, polobohyně a princezna Říše Stínů, strávila posledních pět let ve vězení ve skalách. Za hříchy své matky měla původně pykat celý život, místo toho je však postavena před těžký úkol – přivést zpět Stíny a pomoci obnovit rovnováhu elementů.

Celá situace má však pár háčků – Sayeh musí svůj element ovládnout během šedesáti dní, přestože se se Stíny nepokusila spojit už více než rok. Během šedesáti dnů bude muset odčinit, co její matka napáchala, a vrátit světu temnotu a noc. Navíc k ní ostatní vládci elementů chovají takovou nenávist a strach, že by jí raději Stíny násilím odebrali.

Matka Sayeh se totiž pokusila ovládnout celý svět a utopit jej ve věčné temnotě, než se proti ní spojili polobohové Země, Ohně, Vody a Větru. Po její smrti Stíny zmizely, rovnováha elementů byla narušena a všechna království sužuje nekončící den, který vyhnal veškerou vláhu. Princezna Sayeh se tak stává zajatkyní Rayana, krále Říše Vody, pod jehož dohledem se má znovu učit elementární magii spojenou s bohyní Nyssou. V cizím světě se jí nestraní pouze princ Avan, který jí dokonce nabídne pomoc. Může však věřit synovi nepřítele a jeho vodově modrým očím?

„Mohla bych dostat trochu vody?“
„Žádná voda už není,“ vysvětlil Rayan bez náznaku soucitu. Zašilhala po jeho neaktivní kouzelné hůlce. I ona kdysi jednu měla. Elegantní hůlku z lávového kamene, na jejímž konci byl zasazený obsidián, který na místě držely čepy osazené malými měsíčními kameny. Leskle černý obsidián pořád pulzoval magií Stínů a unikaly z něj tmavé chomáčky mlhy. Hůlku jí ale vzali, stejně jako vše ostatní.
„Žádná voda není? Jak to?“ zeptala se nejistě.
„Protože chybí Stín,“ odpověděl Rayan. „Smrt tvojí matky narušila rovnováhu. Bez vládkyně Stínů není žádná Říše Stínů a bez Říše Stínů, která je oddaná Nysse, není žádný Stín, žádná temnota, žádná noc.“
Oni ji potřebují. Srdce jí rychle a těžce naráželo do hrudi a pumpovalo do jejích cév poslední zbytky tekutiny. Oni ji potřebují.
„Vy mě chcete pustit na svobodu,“ vychrlila ze sebe. Začala v ní pučet naděje. „Pošlete mě zpět do mé říše. Stanu se královnou Říše Stínů.“
Rayan se zasmál. Znělo to zdvořile, ale zazníval v tom také chlad, který jí po zádech vyhnal mrazení.
„Nemůžeme tě pustit na svobodu,“ prohlásil, „představuješ nebezpečí pro mě, pro mou říši i pro ostatní živly. Zatím jsi náš host, princezno Sayeh. Budeš jím tak dlouho, dokud to bude nutné. Budeme tě vzdělávat a ty budeš pod naším dohledem vyvolávat svůj element, dokud nebudeme přesvědčeni, že ho kontroluješ, svědomitě ovládáš a zodpovědně s ním zacházíš. Z mojí říše budeš cestovat do další a pak do další, dokud si nezískáš naši důvěru. Pak obnovíš rovnováhu a přivedeš zpátky Stín.“

Princezna, která v sobě nosí stíny, a polobůh, který vládne vodě, společně mohou otřást světem pěti elementů v základech. Princezna noci a Stínů – Vzplanutí bohů je prvním dílem YA fantasy dilogie německé autorky Lindy Winterové, které nechybí temnota ani romantické napětí. Sérii vydává nakladatelství Bookmedia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge