Třetí řada Sanditonu se objeví příští rok

Knihy Novinky Seriály

Seriál natočený na motivy nedokončené knihy Jane Austen se objevil už v roce 2019 a vzhledem k vysoké sledovanosti jsme dostali i druhou řadu. Příští rok dorazí i ta třetí.

Sanditon vypráví příběh mladé a bystré dívky Charlotty, která přijíždí strávit léto do přímořského městečka Sanditon. Brzy pronikne mezi místní smetánku – dobrosrdečné lidi i pokrytecké snoby, kteří by z ospalého Sanditonu rádi vybudovali věhlasné lázně. Během dopoledních vycházek a odpoledních čajových sedánků, jež často představují jediné povyražení, jaké může městečko nabídnout, se Charlotta seznamuje také s lázeňskými hosty.

V první sérii se Charlotte (Rose Williams) zamilovala do Sidneyho Parkera (Theo James), který jí ovšem v závěru první série oznámila, že se rozhodl oženit se Elizou Campionovou (Ruth Kearny), aby zachránil bratrovo jmění, protože sňatek s Elizou by mu zajistil dostatek majetku na zaplacení dluhů rodiny Parkerových. Charlotte tedy ze Sanditonu odjela, aby se po osmi měsících vrátila a zjistila, že Sidney dostal žlutou zimnici a zemřel po návratu do Antiguy.

Charlottino rozhodnutí hledat zaměstnání a učinit ze sebe nezávislou ženu po Sidneyho smrti ji staví do hledáčku Alexandra Colbourna (Ben Lloyd-Hughes), který má na starosti své svěřence. Příchod britské armády také Charlottě zajistí nápadníka v plukovníkovi Lennoxovi (Tom Weston-Jones), tedy dříve, než se dozvíme, že taktikou armády je postavit stany v každém druhém městě, nadělat dluhy a přes noc zmizet. Charlotte se ovšem nedokáže s plukovníkem Lennoxem naladit na stejnou notu tak, jak to dělá s Colbournem, což vyvrcholí jejím odmítnutím Lennoxova návrhu a prohlubováním vztahu s Colbournem.

Druhá série končí překvapivým zvratem, kdy se dozvídáme, že se Charlotte po odmítnutí rozhodla provdat za Ralpha. Ať se stane cokoli, doufejme, že třetí řada může přinést dynamiku druhé série a konečně dát nebohé Charlotte ten pravý šťastný konec, který si zaslouží. Měli bychom se jí dočkat někdy v prvních měsících příštího roku. Zatím není známo, jestli bude mít 8 epizod stejně jako sezóna první, nebo se dočkáme pouhých 6 jako u sezóny druhé.

Zdroj informací a obrázků: BT.com, IMDb.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge