Trailer na Pinocchia Guillerma del Tora je tady

Filmy Knihy Novinky

Už 9. prosince se na streamovací platformě Netflix objeví nejnovější adaptace oblíbeného příběhu o loutce, která chtěla být živým chlapcem.

Pinocchio od Guillerma del Tora, odehrávající se v Itálii za vlády Benita Mussoliniho, filtruje původní italský román Carla Collodiho skrz del Torovou typicky gotickou optiku. Loutka tohoto filmaře je vyřezána ze dřeva stromu, který rostl nad hrobem mladého chlapce. Když si chlapcův otec Geppetto (David Bradley) přeje, aby mu bylo dítě vráceno, dostane o něco víc, než o co vyjednával s Pinocchiem (mladý umělec Gregory Mann), ošumělým a nedokončeným dřevěným manekýnem, který s radostí vkládá prvek čistého chaosu do života jeho nového otce.

Hlavním konfliktem mezi Geppettem a Pinocchiem je to, že Geppetto chtěl Carla, který byl velmi dobře vychované, velmi učenlivé dítě, a úplně nerozumí Pinocchiovi, který je hlučný, divoký a bujarý,“ řekl del Toro pro Vanity Fair. Oscarový režisér vidí ve svém Pinocchiovi příležitost, jak vzdát hold původnímu příběhu, tak napravit jeho staromódnější poselství. „Ctnost, kterou má Pinocchio, je neposlouchat. V době, kdy se všichni ostatní chovají jako loutka – on ne.

Ve filmu dále hrají Tilda Swinton, Cate Blanchett, Christoph Waltz a častý spolupracovník Ron Perlman. Del Toro snímek režíroval a napsal spolu s Patrickem McHaleem.

Zdroj informací a obrázků: Netflix.com/tudum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge