Začalo natáčení seriálového Percyho Jacksona

Knihy Novinky Seriály

Že se dočkáme nové seriálové podoby oblíbené knižní série Percy Jackson podle knih Ricka Riordana, jsme vám psali před více než rokem. Teď už ale víme, že se rozběhlo i samotné natáčení a seriál má své hlavní tváře.

Natáčení seriálu začalo už 2. června, první řada by měla vycházet z první knihy, Zloděj blesku. Na scénáři se podílí samotný autor a měl by dávat i pozor na celé natáčení.

Percyho si zahraje Walker Scobell, Leah Sava Jeffries bude Annabeth Chaseová a Aryan Simhadri Grover Underwood. Dále uvidíme Charlieho Bushnella jako Lukea Castellana, syna boha Herma, Dior Goodjohn jako Clarisse LaRue, dceru Árese, Oliveu Morton jako Nancy Bobfit, Jasona Mantzoukase jako pana D., Virginia Kull jako Sally Jakcson, Percyho matku, Megan Mullaly jako fúrii Alecto, Glynna Turmana jako ředitele Tábora polokrevných Chérona a Timma Sharpa jako manžela Sally, Gabea Ugliana.

Percy si srdce nejen dětských fanoušků získal hlavně svým hrdinstvím a příhodami propletenými řeckými a později i římskými reáliemi objevujícími se v současném světě. Když se s Percym poprvé, mění školu za školou a žije se svou matkou Sally.

Po té, co je ovšem cílem útoku monster, které známe spíše z řeckých mýtů a legend, zjistí, že je vlastně syn jednoho z Olympských bohů, což z něj činí poloboha a s jistými zapeklitostmi se dostane do Tábora polokrevných.

Tam se seznámí s řadou dalších polobohů, nalezne přátele v podobě Annabeth Chaseové a satyra jménem Grover. Brzy bude jen na něm a jeho přátelích, aby zachránili svět od něčeho daleko staršího a děsivějšího než jsou bohové z hory Olymp.

Kniha u nás v českém překladu vyšla poprvé v roce 2009, o deset let později dokonce vyšlo i ilustrované vydání. Není to poprvé, co se Percy dočkal nějakého zpracování.

Prvníh film dorazil do kin v roce 2010, druhý pak v roce 2013. Bohužel neudělaly zase tak velkou díru do světa, takže k dalším filmům už nedošlo. Navíc ani fanoušci nebyli z adaptací zrovna nadšení. Uvidíme, jak to dopadne se seriálem.

Zdroj informací a obrázků: Variety.com, NerdsAndBeyond.com, Collider.com, Bustle.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge