Disney+ chystá seriálové zpracování Eragona

Knihy Novinky Seriály

Vzhledem k tomu, že fantasy seriály zrovna táhnou a Disney nechce zůstat moc pozadu, rozhodli se sáhnout po knižní předloze Christophera Paoliniho.

Stejně jako Percy Jackson se tak i Eragon dočká druhé šance v podobě seriálu. Seriál bude vycházet z knižní série Odkaz Dračích jezdců, na scénáři i produkci se bude podílet sám autor. K oznámení na Twitteru napsal: „Už to trvá dlouho Nemůžu vám říct, kolik konverzací, schůzek a zpráv bylo potřeba k dosažení tohoto bodu. A to jsme stále teprve na začátku! Nic z toho by však nebylo možné bez každého, kdo četl knihy, podporoval tweetstormy a podílel se na tomto fandomu v průběhu let. Takže ode mě patří obrovské poděkování každému Alagaësanovi. Přinesl jsi hrom.

Eragon vypráví příběh farmářského chlapce jménem Eragon, který objeví vejce, z něhož se vylíhne drak. Toho pojmenuje Safira. Díky jejich poutu a pomoci svého mentora Broma se Eragon učí být Dračím jezdcem, členem prastarého řádu, o němž se dlouho předpokládalo, že ho vyhladil zlý král Galbatorix. Eragon a Safira se vydají porazit Galbatorixe a osvobodit zemi Alagaësii od jeho tyranie.

Není to poprvé, co se Eragon dočká adaptace. Filmová verze první knihy dorazila do kin v roce 2006. V hlavní roli Eragona se objevil Ed Speleers, Rachel Weisz  pak byla hlasem Safiry, Jeremy Irons si zahrál Broma a John Malkovich tyrana Galbatorixe. Vzhledem k tomu, že se z filmu stal propadák, který si dobře nevedel u kritiků ani u diváků, pokračování jsme se už nedočkali. Uvidíme, jak to bude se seriálem.

Knižní série u nás v překladu začala vycházet v roce 2002. Dohromady má čtyři díly a po celém světě hromadu fanoušků, kteří se přičinili o to, abychom se seriálu dočkali.

Zdroj informací a obrázků: Shurtugal.com, Variety.com, Tor.com, NerdsAndBeyond.com, KnizniKlub.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge