Na hraně zítřka bude mít možná své pokračování

Filmy Knihy Komiksy Novinky

Na hraně zítřka je americká filmová adaptace oblíbené manga série All You Need Is Kill (v češtině vyšlo jako Stačí jen zabíjet) od Hiroshi Sakurazaky, která se do kin dostala v roce 2014.

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí.

Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít… a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu.

S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.

Podle všeho dostal Matthew Robinson za úkol začít pracovat na scénáři a podle toho, jak úspěšný bude, se k projektu nejspíš připojí také hlavní herecké duo Tom Cruise a Emily Blunt, společně s režisérem Dougem Limanem.

Ačkoliv film podle mangy nebyl před pěti lety zase tak velký trhák, stal se z něj docela pěkný kultovní kousek. Fanoušci po celém světě stále čekají, že bude i pokračování. Teď se jim možná přání i splní.

Předlohy jsme se díky nakladatelství Crew dočkali v roce 2014 také v češtině. Těžko ovšem říct, z čeho bude čerpat scénář filmového pokračování. Nechme se překvapit.

Zdroj informací a obrázků: TheHollywoodReporter.com, Hypable.com, CSFd.cz, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge