Disney se pustí do adaptace The Lost Years of Merlin

Vypadá to, že se za pár let v kinech objeví další adaptace oblíbené artušovské legendy, tentokrát ovšem podle knižní série T.A. Barrona.

Podle všeho se produkce této ságy ujme produkční společnost Ridleyho Scotta. Natáčení by se mohlo rozběhnout na podzim tohoto roku s možnou premiérou filmu v roce 2021. Už se rozběhl i casting pro hlavní postavy prvního dílu. Scénář má na starosti Philippa Boyens, která stojí třeba také za Pánem prstenů nebo Hobitem.

Film by se měl soustřeďovat na dospívání Merlina, roky předtím než se z něj stane rádce krále Artuše. The Merlin Saga je dvanáctidílná young adult fantasy knižní série, která u nás bohužel nevyšla, ale v zahraničí je čtenáři milována. Těchto dvanáct knih se dá ještě rozdělit na tři další série – The Lost Years of Merlin, Merlin’s Dragon a The Great Tree of Avalon + The Book of Magic.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, HNEntertainment.co, TABarron.com, GoodReads.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 + thirteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..