První foto k adaptaci Hlasu nože

O adaptaci další knihy autora Patricka Nesse jsme vám psali už koncem loňského roku. Od té doby jsme se dozvěděli pár zajímavých informací o obsazení. Dneska tu konečně máme první fotku z natáčení.

Hlas nože se odehrává v době, kdy záhadná nemoc téměř vyhubila všechny ženy na zemi a naopak dala všem zvířatům, ale i lidem, schopnost slyšet myšlenky. To vše díky spojení, kterému říkají Hluk.

„Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.

Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.

Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.

V hlavních rolích se představí Tom Holland a Daisy Ridley, které také vidíme na první oficiální uveřejněné fotce z natáčení. Režie se ujme Doug Liman, scénář sepsal Jamie Linden, ve filmu uvidíme Nicka Jonase, Davida Oyelowa či Kurta Suttera. Oficiální premiéra je stanovena na 1. března 2019.

Zdroj informací a obrázků: EW.com, DatabazeKnih.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..