Hraná verze Mulan získala svou režisérku

Filmy Knihy Novinky

Jelikož se Kráska a zvíře nezadržitelně blíží do kin, je potřeba začít pracovat na dalších slíbených adaptacích oblíbených kreslených pohádek z dílny Disneyho. Další na řadě je tak Mulan.

Mulan (v češtině Legenda o Mulan, Disney verze) vypráví příběh ze starověké Číny. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto vyhlašuje mobilizaci – jeden muž z každé rodiny musí vstoupit do armády, která má v rozhodující bitvě odrazit vojska dobyvatelů. Mezitím se v jedné zapadlé vesničce připravuje poněkud rozjívená dívka Mulan na své první setkání se svatební dohazovačkou. Nejsvatějším úkolem každé mladé ženy jsou totiž vdavky a oddaná služba manželovi. Jedině v této roli přinese Mulan své rodině radost a úctu celé vesnice.

Naneštěstí Mulan je na tuctovou nevěstu trochu divoká a tak její setkání s dohazovačkou dopadne zcela katastrofálně. Tuhle holku si nikdo nikdy nevezme! A k dovršení rodinného neštěstí přijíždí do vesničky císařští verbíři. Starý otec Mulan bude muset nastoupit do armády, protože v rodině není žádný jiný muž. Ještě téže noci se Mulan rozhodne. Aby zachránila otce, ostříhá si vlasy, převlékne se za chlapce a narukuje. V nastávajících nebezpečných dobrodružstvích naštěstí nebude sama. S pomocí duchů rodinných předků a rodinného draka strážného zachrání Mulan Čínu před krvelačnými hordami divokých Hunů a pro sebe a svou rodinu získá úctu celé země.

První zvěsti o možné adaptaci oblíbené Mulan se objevily koncem března roku 2015. Studio tehdy zakoupilo scénář od Elizabeth Martin a Lauren Hynek. Od té doby už dokonce Disney přišlo s datem předpokládané premiéry, ta je stanovena na 2. listopadu 2018. Dneska jsme se konečně dozvěděli, že máme i režisérku. Jde o Niki Caro, která natočila například Whale Rider nebo The Zookeeper’s Wife, která přijde do kin letos. Produkce Mulan by se měl ujmout Bill Kong.

Disney také vyhlásilo, že hodlá do čínského filmu opravdu obsadit herce čínského původu. S ohlášením plánu hrané verze se totiž objevila obrovská vlna nevole k možným nápadům obsadit do asijských rolí spíše hollywoodské herce, kteří ani trochu jako Asiaté nevypadají. Přece jenom je to v poslední době velice oblíbená věc. Zatím to vypadá, že nikoho neobjevili, chtějí nejspíš vybrat úplně neznámé nebo méně známé tváře.

Zajímavé je, že souběžně s touto produkcí Mulan se rozběhla také práce na verze Mulan od Sony. Ta na režisérskou stoličku ulovila Alexe Gravese, který stojí třeba za Hrou o trůny. Datum premiéry ovšem zatím neznáme, stejně jako neznáme žádné herecké tváře.

Kromě Mulan bychom se měli dočkat i hrané verze Dumba, Aladdina, Lvího krále, Malé mořské víly a možná i nějakého toho pokračování Sněhurky.

Zdroj informací a obrázků: HollywoodReporter.com, Deadline.com, Hypable.com, CSFD.cz

1 thought on “Hraná verze Mulan získala svou režisérku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge