Daisy Ridley ulovila roli v Chaosu

Filmy Knihy Novinky

Patrick Ness rozhodně nelení a i když můžeme očekávat adaptaci jeho knihy Volání netvora, brzy se dočkáme také dalšího filmu natočeného na základě jeho knihy.

Řeč je o Hlasu nože, prvním díle trilogie Chaos, která u nás vyšla v roce 2011 u nakladatelství JOTA rovnou ve dvou vydáních – paperbackovém a hardcoverovém. Jedná se o dystopickou sérii plnou napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací.

hlas-noze„Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“

Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.

Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.

Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi „díru“ a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.

Jednu z rolí v ní ulovila i nová tvář Hvězdných válek, Daisy Ridley, která sice pilně pracuje na dalších dvou dílech, ale už si plní diář další prací. Hlas nože by měl režírovat Doug Liman, scénáře se ujal Jamie Linden. Natáčet by se mělo začít v příštím roce.

Zdroj informací a obrázků: Variety.com, Hypable.com, DatabazeKnih.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge