Sarah J. Maas prodlužuje své knižní série

Knihy Novinky

V poslední době velice populární autorka young adult fantasy knih Sarah J. Maas ohlásila, že chystá rozšířit obě své momentálně vydávané knižní série. Radovat se tak můžou nejen fanoušci série Skleněný trůn (Throne of Glass), ale hlavně ti, kteří propadli kouzlu Fayre, Tamlina, Rhyse a Prythianu.

skleneny-trunSérie Throne of Glass s nebezpečnou Celaene Sardothien v hlavní roli začala vycházet už v roce 2012. V angličtině každým dnem vyjde už pátý díl, Empire of Storms, čeští fanoušci mají zatím k dispozici v překladu první tři díly – Skleněný trůn, Půlnoční koruna a Dědička ohně. Do konce roku by mělo nakladatelství CooBoo vydat i čtvrtý díl s názvem Královna stínů. Kromě plnohodnotných knih vyšel také soubor pěti novelek The Assassin’s Blade, na který se můžeme v češtině těšit na jaře příštího roku.

Soubor by měly doplnit další dva kousky, novela o Chaolu Westfallovi a The World of Throne of Glass, ilustrovaný průvodce po světě Eriley obsahující info o postavách, světě, magii, božstvech, politice, různých stvořeních a také časovou osou všech událostí a slovníček. Kromě toho brzy vydá Bloomsbury také omalovánky ze světa Trůnu ze Skla.

dvur-trnu-a-ruziV Prythianu se přidávalo mnohem více. A Court of Thorns and Roses vyšel vloni jako první díl v plánované trilogii, letos ho doplnil A Court of Mist and Fury. Nakonec však bude knih minimálně šest a doplní je také dvě novely a kniha omalovánek. Dvůr trnů a růží vydalo nakladatelství CooBoo začátkem srpna, Dvůr mlhy a hněvu chystá přibližně na květen 2017. A podle ohlasů to vypadá, že ve vydávání bude pokračovat.

Ve slovenštině knihy a omalovánky vychází u nakladatelství Slovart.

Propadli jste knihám Sarah J. Maas, nebo to není váš šálek čaje?

Zdroje informací a obrázků: CooBoo.cz, EW.com, Goodreads.com, martinus.cz, sarahjmaas.com

7 thoughts on “Sarah J. Maas prodlužuje své knižní série

  1. slyšela jsem že u ACOTAR bude 3 díl už poslední z hlavní dějové linie a potom budou už jen spin offy ..nevím co je na tom pravdy?

    1. Bohužel jsem zatím nenarazila na nějakou oficiální zprávu, která by měla k těm dílům 4-6 nějaké bližší info. Až budeme vědět víc, tak dáme určitě vědět 🙂

  2. A Court of Thorns and Roses jsem dočetla nedávno, a byla jsem naprosto unešená! Takže pro mě skvělá zpráva. 😀

  3. Zajímalo by mě , jestli má nějaké české vydavatelství v plánu přeložit knihu „Epire of Storms“ .. Hodně se na ni těším a myslím , že všichni chceme vědět , jak nakonec vražedkyně Celeana dopadne. Miluji tu sérii a moooc se těším na další díl <3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge