Obálka pokračování Třpytného dvora odhalena

Knihy Novinky

České vydání nejnovější knihy Richelle Mead, Třpytný dvůr, se kvapem blíží. Některá internetová knihkupectví už dokonce nabízí předprodej prvního dílu této trilogie. My už však známe obálku, anotaci i datum vydání anglického originálu dvojky.

První díl série anglicky nazvané The Glittering Court sleduje dobrodružství Adelaide, která se přihlásí do stejnojmenné „soutěže“. Sblíží se se dvěma dalšími dívkami – uprchlicí Mirou a bývalou pradlenou Tamsin. Druhá kniha ponese název Midnigh Jewel a bude se točit hlavně kolem Miry. Datum vydání pak bylo nakladatelstvím Razorbill stanoveno na 25. dubna 2017.

midnight-jewel-cover

Válečná uprchlice Mira byla vyhnána ze své domovské země a vtažena do jiné, která se dá označit přinejlepším za nehostinnou. Zvláštní shodou náhod se jí naskytne šance znovu utéct, tentokrát prostřednictvím Třpytného dvora. 

Třpytný dvůr, škola a obchodní podnik zároveň, je místem, kde se z chudých dívek stávají dámy z vyšší třídy určené k uzavření manželství s mocnými a bohatými muži z Nového Světa. Právě tam je Mira pronásledována nejen ostatními klenoty Třpytného dvora, ale také svými nápadníky, kterým by měla potenciálně dát svůj život. 

Během dne se řídí pokyny, učí se etiketě a zvykům, které jí pomohou získat anonymitu, a dokonce si najde pár opravdových přátel – přímou služebnou Adelaide a ambiciózní pradlenu Tamsin. Ovšem v noci spřádá Mira úplně jiný plán, takový, který by jí při odhalení mohl u nejvyššího soudu Adorie vynést i oprátku. 

Třpytný dvůr vydává v překladu Jana Netoličky 2. listopadu 2016 Nakladatelství Domino.

Zdroje informací a obrázků: Dominoknihy.czGoodReads.com, Facebook.com/RichelleMeadFanpage

1 thought on “Obálka pokračování Třpytného dvora odhalena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

CommentLuv badge