Špiónská série Ally Carter brzy v češtině

Kdo by to řekl, že se v českých končinách pomalu ale jistě dočkáme i starších zahraničních young adult trháků, které si zamiloval nejeden čtenář… v tomto případě tedy spíše čtenářky. Řeč je o vydání prvního dílu špiónské série Ally Carter, V tajných službách.

V tajnych sluzbachCammie Morganová není obyčejná patnáctiletá holka. Umí čtrnáct jazyků, nepřítele dokáže sprovodit ze světa pěti různými způsoby (třeba jen kusem syrové špagety), a škola, do které chodí, je stejně pozoruhodná jako ona. Akademie Gillian Gallagherové se navenek tváří jako výběrový internát pro výjimečné mladé dámy, ve skutečnosti ale vychovává tajné agentky a špionky.

Cammiinou další specialitou je schopnost dokonale splynout s okolím. Ne nadarmo má ve škole přezdívku Chameleon. Pokud chce, dokáže být neviditelná. Tím spíš nechápe, jak je možné, že si jí na jedné cvičné misi všiml Josh. Vypadá jako úplně obyčejný kluk, ale bude třeba ho pořádně proklepnout!

Jenže pak Cammie narazí na problém, se kterým si neví rady: co se stane, když se do Joshe nečekaně zamiluje? Dá se skloubit život obyčejného kluka se supertajným životem budoucí špionky, o kterém se Josh nesmí nic dozvědět? A hlavně: bude ji mít rád, i když zjistí, kdo Cammie Morganová opravdu je?

Pokud vám série Gallagher Girls nic neříká, pak vězte, že první díl v zahraničí vyšel už v roce 2006 a brzy po něm následovalo ještě pět dalších. Není divu, že si ji čtenáři oblíbili a brzy se stala bestsellerem, poslední díl vyšel před třemi roky.

Nyní se této oblíbené série o agentech a špionech dočkáváme také v češtině pod názvem V tajných službách. První díl, zdá se, nese název Protřepat, nemíchat, a vychází už 13.6.2016 u nakladatelství Fragment. Uvidíme, jak dobře si série povede u nás a jestli se dočkáme v překladu také pokračování…

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, GoodReads.com, Fragment.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

5 − 4 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..