Matt Damon se potřebuje dostat z Marsu

Filmy Knihy Novinky

Knižní bestseller Andyho Weira, Marťan, se ke konci listopadu chystá do kin a my se konečně můžeme podívat na první trailer a pár fotek.

Martan kniha

Marťan vypráví příběh astronauta Marka Watneyho, který se jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc.

Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití.

Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení…

Kniha je zajímavá tím, že je sepsaná do formy deníkových zápisků, které napsal hlavní hrdina o celém svém počínání na Marsu. Své čtenáře si získal hlavně díky humoru a nadhledu, který Andymu pomáhá zvládnout beznadějnou situaci.

Na režisérskou stoličku usedl Ridley Scott, do hlavní role byl obsazen Matt Damon. V dalších rolích uvidíme Kate Maru, Jessicu Chastain, Michaela Penu, Jeffa Danielse, Chiwetela Ejiofora a Donalda Glovera.

The Martian poster

Zdroj informací a obrázků: FoxMovies.com, ComingSoon.net, Bux.cz, YouTube.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge