Známe data premiér pokračování Fifty Shades

Filmy Knihy Novinky

První filmová adaptace úspěšné erotické trilogie vstoupila do kin jako voda a zanechala rozporuplné názory, přesto jí nelze upřít maximální tržební úspěch. Objevila se hromada spekulací týkajících se nepokračování hlavního mužského protagonisty snímku, dnešní informace ovšem tyto dohady snadno rozmetala. Pokud jste fanoušky knih, rozhodně se máte na co těšit i nadále.

Druhý díl série, Padesát odstínů temnoty (Fifty Shades Darker), se do kin dostane až 10. února 2017, Padesát odstínů svobody (Fifty Shades Freed) pak o rok později a to 9. února 2018. Filmové studio chce zkusit zopakovat úspěch nasazení prvního filmu na valentýnský víkend, bohužel fanoušci si budou muset počkat na pokračování dva roky. Naštěstí se ale nemusí obávat toho, že by byla třetí kniha rozdělena na dva filmy, jak začíná být v poslední době pomalu ale jistě trendem.

Posunutí natáčení i premiéry způsobily dohady mezi autorkou E L James a Universalem o to, kdo bude psát scénář. Autorka totiž trvala na tom, že si scénář vezme do vlastních rukou, což se samozřejmě Universalu moc nelíbilo (pokud jste četli knižní předlohu, nejspíš tušíte proč). Nakonec vše dopadlo tak, že se scénáře ujme její manžel, Niall Leonard.

Jamie Dornan i Dakota Johnson se v pokračováních samozřejmě vrátí, ale režisérskou stoličku bude muset obsadit někdo jiný, Sam Taylor-Johnson oznámila, že se k dalším dílům nevrátí. Vypadá to totiž, že se názor autorky a produkčního týmu při natáčení hodně lišil, a proto si chce autorka zbývající filmy pořádně pojistit, tedy nový režisér bude muset brát v potaz její nároky. Nejspíš to nebude žádná lahoda.

Nově se také objevil teaserový obrázek zobrazující Christiana s maskou, která se objevuje na knižní obálce druhého dílu:

fifty-shades-darker-teaser-trailer

Teaser video by se mělo objevit na Blu-ray verzi filmu příští měsíc stejně jako alternativní konec prvního dílu společně s daleko lechtivějšími záběry. DVD a Blu-ray verze by měla obsahovat až 2 hodiny speciálních dodatků, na Blu-rayi toho samozřejmě bude daleko víc než na DVD, uvidíme, v jaké verzi se film dostane k nám do Česka.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, EW.com, Collider.com

2 thoughts on “Známe data premiér pokračování Fifty Shades

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge