Připravte se na letní děs běs!

Jak se zdá, tvůrci letních seriálů chtějí, aby se jejich diváci letos pěkně báli. Proto si pro nás připravili nejednu děsivou podívanou.

Po roce se na “obrazovky” vrací Hemlock Grove. Proč ty uvozovky? Seriál je totiž k dostání jen na internetových streamingových stránkách Netflix, a proto se tak objeví spíš na vašich monitorech než v televizích. Tento seriál je plný upírů, vlkodlaků, proto není nouze o děsivé či nechutné scény. Pokud bych seriál měla popsat jedním slovem, tak by to bylo, že je divný. Což mě však nedokáže odradit. A letošní moto, že i „Démoni mají své démony“ je docela vystihující. Každopádně mladší bráška Alexandra Skarsgarda – Bill Skarsgard je v této roli naprosto uhrančivý.

Další seriál, co si loni odbyl svoji letní premiéru, je Under the Dome, který byl natočen na motivy knihy od Stephena Kinga. V návaznosti druhé řady není žádný časový posun, a tak první díl druhé řady pokračuje tím samým dnem, kdy jsme se museli se seriálem rozloučit. Vše se opět začíná zamotávat. Jsou nám představeny nové postavy, ale s některými se budeme muset bohužel rozloučit… Seriál není zas až tak strašidelný, ale je to Stephen King, takže prostě musí být zahrnut.

The LeftoversDalší HBO počin je letošní novinka The Leftovers, jejímž tvůrcem je Damon Lindelof (Lost) a Tom Perrotta, který je také autorem knižní předlohy. Zatím jsem viděla jen první díl, ale mám pocit, že snad v každém musel zanechat takový ten pocit „WTF jsem to právě viděla“.

Seriál se odehrává ve zvláštně postapokaliptické blízké budoucnosti, kdy se naprosto běžný den před třemi lety proměnil pro 2% obyvatel v tregédii, když bez vysvětlení zmizeli, ale hlavně pak pro všechny pozůstalé, kteří se snaží s jejich ztrátou vyrovnat. Zdá se, že právě na to se seriál snaží zaměřit. Ale tady to s tou podivností teprve jenom začíná.

A jenom okrajově, jako kdyby tam nebylo už tak dost wtf okamžiků, snažit se mi, jako divákovy, tvrdit, že Chris Zylka je synem Justina Theroux je hodně lol. Nejen, že je Justin starší jen o 14 let, ale hlavně snad ani nemohli najít dva herce, kteří by byli tak moc fyzicky odlišní. Jinak se mi oba ve svých rolích líbili.

The StrainNejlepší na závěr? Tou snad nejděsivější novinkou letošního léta však nejspíš bude seriál The Strain na motivy stejnojmenné knihy od Guillerma del Toro a Chucka Hogana. I zde se setkáme s upíry, a byť hlavní hrdinka Mia Maestro se mihla jako upírka v posledním díle Twilight série, zde si zahraje stále živou vědkyni, kterou můžeme v traileru vidět prozkoumávat letadlo plné mrtvých lidí.

Společnost jí tam bude dělat hlavní hrdina seriálu Corey Stoll, který se významněji vryl do paměti diváků v seriálu House of Cards (byť jsem jej s tolika vlasy až skoro nepoznala), mimo jiné se na něj můžeme taktéž těšit v nové sérii Homelandu. Takže velké yay pro Coreyho, který mě (i mojí sestře) hrozně učaroval.

Anyway. První díl jsem ještě pořád neviděla (měl premiéru 13. Července), ale jistě to brzy napravím, protože já se bojím ráda a tohle myslím bude děsivá jízda. No však se podívejte na trailer.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, GoodReads.com

Jana Buchtová

Upovídaná zrzka, která se vůbec necítí na 26! A která tráví až příliš mnoho času poleháváním v posteli s knížkou v ruce. “But for my own part, if a book is well written, I always find it too short.” ― Jane Austen

2 komentáře: „Připravte se na letní děs běs!

  • 7.9.2014 (12.49)
   Trvalý odkaz

   Tak to by pak odpovídalo 😀 bylo to psáno po 1. dílu a tam to detailněji nebylo rozebráno 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 − five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..