Vrátí se Americké psycho jako seriál?

Televizní stanice FX oznámila, že pracuje na seriálovém pokračování filmu Americké psycho. Tento kontroverzní thriller vznikl na motivy stejnojmenné knihy Breta Eastona Ellise.

americke-psychoHororový román z roku 1991 se odehrává v 80. letech pojednává o mladém investičním bankéři Patricku Batemanovi. Ten se stává brutálním sériovým vrahem a příběh je jeho fiktivní výpovědí osobního života i násilných zločinů.

V roce 2000 byl do kin uveden film Americké psycho s Christianem Balem v hlavní roli. Seriál stanice FX však nebude navazovat přímo na děj filmu, jeho příběh totiž začne o mnoho let později. Patrick Bateman už má za sebou padesátiny a rozhodne se najít si učně. Jeho chráněnec se mu brzy stane rovným a stvoří další generaci amerického psycha.

Seriálový pilot je připravován v koprodukci FX a Lionsgate, scénář napíše Stefan Jaworski. Pokud by byl projekt vybrán a nasazen do vysílání, bude následovat trend sériových vrahů v televizi. K těm v současnosti patří Bates Motel (A&E), Hannibal (NBC) a The Following (FOX).

Zdroje informací a obrázků: insideTV.ew.com, kosmas.cz

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

16 − seven =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..