Čerstvě z tiskárny: Scarlet

Knihy Představujeme

Tento týden se na pulty knihkupectví dostalo dlouho očekávané pokračování série Měsíční kroniky, druhý díl nazvaný Scarlet. Jaké dobrodružství čeká Cinder tentokrát?

meyer-scarletAnotace knihy: Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Není je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce se niko pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.

Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že jej mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku, který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet jen nerada svěřuje cizím lide, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. Scarlet však netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, ani kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly…

Cinder se podařilo utéct z vězení, teď se však bude muset skrývat. Na své cestě se setká se Scarlet, jejíž předlohou byla pohádka o Červené Karkulce. Podaří se kyborgské dívce uniknout z dosahu Levany, královny Měsíčňanů?

Pokud váháte, zda si knihu přečíst/pořídit, určitě vám v rozhodování pomůže recenze Olgy, která by knize dala klidně šest hvězdiček z pěti. A ani průměrné hodnocení 4,30 z 5 na serveru Goodreads od téměř 20 tisíc čtenářů by vás rozhodně nemělo odradit, právě naopak.

Vydal: Egmont
Počet stran: 452
Překlad: Jana Zejmanová a Petra Babuláková

Zdroje informací a obrázků: neoluxor.cz, goodreads.com

1 thought on “Čerstvě z tiskárny: Scarlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge