Jeaniene Frost končí s Nočními lovci

Před pár dny se autorka na svém oficiálním blogu nechala slyšet, že sedmý díl knižní série Night Huntress (v češtině Noční lovci), bude také dílem posledním. Původně totiž mělo jít o devítidílnou sérii. Té se fanoušci nedočkají.

Jeaniene Frost se do paměti zahraničních i českých fanoušků zapsala svou sérií o poloviční upírce Cat, která si jako životní poslání vytýčila zbavit svět všech upírů a zabránit tak tomu, co se kdysi stalo její matce.

Série se dočkala jedné spin-offové série a dvou doplňkových dílů ze stejného universa. Překladová práva byla prodána do devatenácti zemí světa. Frost už v dětství tajemno fascinovalo, ráda sledovala hororové filmy i přes zákazy rodičů, ve dvanácti začala psát básně a nedlouho poté přečetla svou první romanci.

Od té doby snila o tom, že sama vlastní román napíše. To se jí podařilo až když se přiblížila třicítce. rozhodla se spojit své oblíbené žánry – paranormální romance a urban fantasy, v čele s upíry jako hlavními hrdiny. A tak světlo světa spatřil uhrančivý, nebezpečný a přitažlivý Bones, po němž zavzdychalo nejedno srdce čtenářky.

Up From the Grave15. srpna na svém blogu autorka oznámila, že dokončila práce na sedmém díle série, Up From the Grave, a že jde také o poslední díl série, ačkoliv byla ohlášena ještě dvě pokračování. Když autorka se sérií začínala, naplánovala si celou zápletku na devět knih. V roce 2006 se jí podařilo podepsat s nakladatelem smlouvu na 2 knihy a i když si nebyla jistá, jestli budou prodeje natolik dobré, aby nakladatelství sáhlo i po dalších dílech, psala dál.

O čtyři roky později ji nakladatel poprosil o novelu s Cat a Bonesem pro povídkovou sbírku Home For The Holidays. Jakmile byla s novelkou hotova, došlo jí, že daleko přesáhla plánovanou délku a že v povídce vlastně řekla vše potřebné a odhalující, co by mohla v budoucnu roztáhnout na další díly. Proto když v roce 2011 sbírka vyšla, řekla nakladateli, že Noční lovce ukončí osmým dílem.

Během roku 2013 začala psát spin-offovou sérii o Vladovi (série Night Prince) a když se měla opět vrátit ke Cat a Bonesovi, došlo jí, že už jejich příběh takřka vyčerpala. Rozhodla se proto nepokračovat žádným zbytečným natahováním příběhu, nenudit čtenáře a nepsat příběh, v který sama nevěří. Hlavní dějovou linku tedy ukončí sedmým dílem. Společně s nakladatelem a editorkou se ovšem rozhodli tuto zprávu prozatím nepouštět ven, dokud poslední díl nedopíše.

Frost napsala, že po tolika letech, je smutné se se svými hrdiny loučit, ale neloučí se s nimi nadobro. Čtenáři oblíbenou dvojici ještě uvidí v třetím díle série Night Prince a doprovodných či bonusových novelách. Autorka také nevylučuje, že se ještě v budoucnu neobjeví v samostatné knize. Fanoušci jí ke článku vyjádřili slova podpory a díků, mimo jiné navrhli možnou sérii o Ianovi, což autorku potěšilo, prý o tom bude uvažovat.

Forst možná s Nočními lovci končí, neznamená to ovšem, že se od ní ničeho nového už nedočkáme. Svým čtenářům nedávno představila novou třídílnou sérii, Realmwalker, jejíž hlavní hrdinkou je žena, která odhalí tajemné proroctví postihující osud jejího rodu. Její jediný přítel, tajemný muž, je předurčen k tomu, aby ji zradil… a zničil svět. První díl je prozatím naplánován na příští rok a podle některých informací by dokonce mělo jít spíše o žánr young adult. Uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Zajímavé dozajista je i to, že zatímco Frost se svou hlavní sérií končí, manželské duo Ilona Andrews už v únoru naopak ohlásilo, že bude svou sérii Kate Daniels prodlužovat. Ilona a Jeaniene jsou dobré kamarádky a často se o sobě zmiňují i ve svých příspěvcích na blogu.

Zdroj informací a obrázků: JeanieneFrost.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Jeaniene Frost končí s Nočními lovci

  • 24.8.2013 (12.06)
    Trvalý odkaz

    Nejspíš je to dobře. Frostová je jako jedna z mála autorek inteligentní natolik, aby Noční lovce zbytečně neprotahovala. Jsem ráda, že se hodlá zaměřit na jiné série a nebude tak snižovat kvalitu, i když mě to svým způsobem mrzí, protože Cat a Bones jsou „úžasný pár“.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 × five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..