Co trocha nerdovské zábavy?

Slyšeli jste někdy o fanouškovském seskupení Not Literally? Že ne? Po dnešku už budete vědět, co jsou zač a čím se baví.

Ginny a DanaNot Literally je skupina nadšenců, která vytváří parodická videa a skeče, převážně hudební, z různých fandomů. Ginny s Danou napíší materiál, zpívají písně, hrají ve videích a stojí také za celým marketingem a správou webových stránek. Erik má na starosti filmování, režírování, video editaci a vizuální efekty.

Dana a Ginny se daly dohromady po té, co se v roce 2011 Ginnino parodické video Ravenclaws dostalo k širší veřejnosti. V reakci se sešlo větší množství komentářů s prosbami o další kolejní videa. Not Literally se převážně zabývá parodiemi ze světa Harryho Pottera, ale nezapomíná čím dál tím více bruslit i do dalších knižních sérií, mimo jiné také na svém blogu recenzují knihy. Mezi fandomy v zahraničí – a v poslední době také u nás – začínají být známějšími. V zahraničí se například objevili také v článcích na CBS News, Perez Hilton, Mashable, The Huffington Post, či na hlavní stránce AOL’s.

AHbannerDana s Ginny se seznámily už v roce 2009, kdy obě zpívaly na Renaissance Festival. Erika potkaly v roce 2011 a byly nadšené z toho, že je dokáže snést a ještě jim chce pomáhat. Not Literally je známé řadou svých videí z cyklu Ask Hogwarts, kde odpovídají na otázky stylem, jakým by odpovídali studenti jednotlivých kolejí Bradavic. Všechny videa můžete najít tady.

Více se o nich dočtete na oficiálních stránkách, FaceBooku, TwitteruYouTube nebo Tumblr.

Podívejme se na několik jejich nejoblíbenějších video parodií na oblíbené knihy i populární songy:

Zdroj informací, obrázků a videí: NotLiterally.com, YT.com/user/notliterally, FB.com/NotLiterally

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

three × four =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..