KINO: R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

Když mrtví nechtějí zůstat mrtvými, musí se do toho vložit Smrťáci ve stylu tajných agentů. O zábavu rozhodně nebude nouze…

RIPDR.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů

Nick Walker (Ryan Reynolds) byl elitním detektivem, jenže pak to schytal během jedné akce a v odchodu na věčnost mu nezabránila ani neprůstřelná vesta. Místo paní Zubaté na něj ale čeká mimořádně strohá policejní důstojnice (Mary-Louise Parker), která mu jako bývalému skvělému poldovi nabídne práci u URNA, Útvaru rozhodně neživých agentů. V jejích řadách se vrátí na Zemi a bude ji čistit od neřádů, kteří už dávno patří na onen svět, ale zuby nehty se definitivě brání.

Jako zelenáč je Nick přidělen k ostřílenému šerifovi Royi Pulsipherovi (Jeff Bridges), který ho začne seznamovat s chodem téhle originální policejní jednotky. Dozví se například, že pro pobyt na Zemi má každý mrtvý polda změněnou identitu (Nickovi byla přidělena dokonalá vizáž čínského důchodce), aby náhodou nenarazil na vlastní pozůstalé, a že mrtví padouchové mohou někdy být až nečekaně živí a nebezpeční.

Nick se v poněkud morbidním prostředí bude muset hodně rychle zorientovat, protože celý tým stojí tváří v tvář největší bezpečnostní krizi ve svých dějinách. Mrtví stojí jen krůček od ovládnutí světa živých a jediný, kdo jim to může překazit, je právě URNA.

Jak se postupně začne jejich tajemství šířit, jejich minulost je pomalu dohání. (CSFD.cz)

Film je natočen podle stejnojmenného oblíbeného komiksu z dílny Petera M. Lenkova, který občasně přispěje komiksovým číslem pro Dark Horse. Mnohem známějším je díky své televizní práci. Má na kontě takové seriály jako Havaj 5-O, Kriminálka New York, 24 hodin, Policejní okrsek, Brutální Nikita nebo Parker Kane, ale také film Demolition Man z roku 1993 se Sylvestrem Stallonem v hlavní roli.

Pro Dark Horse vytvořil nejen R.I.P.D., ale také Fort: Prophet of the Unexplained, které by se také mělo dočkat své filmové podoby. Režie se ujme Robert Zemeckis. Česká premiéra R.I.P.D.u je stanovena na 18.července 2013.

Zdroj informací a obrázků: IMDB.com, CSFD.cz, Wikipedia.org, Collider.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

7 + 20 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..