Michael Fassbender a Natalie Portman společně v Macbethovi

Abych těch adaptací nebylo málo, rozhodla se televizní stanice Channel 4 převést jednu z Shakespearových her do filmové podoby.

Filmovou verzi této skotsky laděné hry má na starost Justin Kurzel (Snowtown) a produkce se ujmou See-Saw Films. Ti například stojí za úspěšnou Královou řečí. Originální předloha bude do podoby scénáře převedena Toddem Louiso and Jacobem Koskoffem.

Hlavní roli získal Michael Fassbender, kterého můžeme například znát z posledních X-Menů, Promethea či poslední adaptace Jany Eyrové. Mimo jiné se také v roce 2015 má objevit jako hlavní představitel v adaptaci herní a knižní předlohy Assassin’s Creed. Lady Macbeth si zahraje Natalie Portman. Tu jsme viděli v Černé labuti, Thorovi, ale i nové trilogii Hvězdných válek.

Independent.ie dokonce přišlo se zprávou o tom, že se děj bude skutečně odehrávat v 11. století a zachová se originální styl jazyka i všechny bojové scény. Nechme se tedy překvapit.

Zdroj informací a obrázků: HollywoodReporter.com, PagetoPremier.com, Independent.ie

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four − three =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..