KNIŽNÍ RECENZE: Damaged

Knihy Knižní recenze

Zapomenout na minulost, začít život někde jinde, daleko od rodiny, daleko od všech, co vás kdy zradili, najít si lásku a žít dál. Přesně to má Sidney v úmyslu. Jen nějak nepočítala s tím, že lásku najde v náručí svého profesora.

DamagedAutor: H. M. Ward
Série: Damaged
Díl: první
Počet stran: 341 (ebook i brožovaná vazba)
Datum vydání: 7.4.2013
Žánr: new adult
Věková hranice: 18+

Když Sidney její nejlepší kamarádka domluvila další z nekonečné řady rande naslepo s jistojistě skvělým klukem, Sidney souhlasí jen s přemáháním. Nevěda, jak onen muž vypadá, si přisedne k sympatickému mladíkovi, se kterým se dá brzy do družného hovoru a Sidney si řekne, že tentokrát by to možná i mohlo vyjít. K jejímu překvapení není Peter oním domluveným klukem.

Když Sidney uteče od velmi nepřijatelného doprovodu, na parkovišti potká Petera, kterému vypovědělo auto službu. Naváží ve svém rozhovoru a stráví spolu příjemný večer. K jejich překvapení se druhého dne setkají ve škole – ona coby studentka, on coby její nový profesor. A aby toho neměla Sidney málo, dostane dopis z domova. Od rodiny, která ji před lety zradila a která nyní chce, aby se vrátila domů.

Sidney se zdá být normální vysokoškolskou studentkou. Nikdo, ani její nejlepší kamarádka, netuší, jak krutě si s ní život zahrál. Už dávno nevěří ve štěstí až navěky, chce jen vystudovat a pak odcestovat ještě dál než teď. Ani Peter neměl na růžích ustláno, po ztrátě milované ženy se bojí navázat další známost.

Damaged nabízí vše, co má správná new adultka mít – sympatické a uvěřitelné postavy jak hlavní, tak vedlejší, humor, nějakou tu tajemnou minulost jednoho, či v tomto případě obou z hlavních hrdinů, určitým způsobem gradující děj a emocionálně vypjaté i nějaké ty hot scény. Má tak potenciál být skvělým příběhem. Problém je, že působí tak nějak vlažně.

Je to new adultka s poměrně předvídatelným dějem vyplývajícím ze základní premisy příběhu, aneb když se do sebe zamilují studentka a profesor. Každému zdravým selským dojde, že je jen několik možností, jak může příběh skončit, a vzhledem k charakteristice žánru je stejně tak každému dopředu jasné, kterou z těch možností autorka zvolí.

Zkušenější čtenáři tak v románu objeví prvky z Easy, Tasting Never i Stroje času. Jediné, co Damaged nabízí navíc oproti jiným knihám stejného žánru, je vztah studentka-profesor. V ostatních aspektech ovšem z průměru žánru nevychází. Čte se velice dobře, stránky ubíhají, ale to je tak nějak u podobných knih poměrně standardní.

Damaged je new adultka, co neurazí, neohromí, zkrátí deštivé odpoledne, ale větší dojem neudělá a v paměti čtenářů nezůstane. Vzhledem k otevřenému konci, který slibuje pro pokračování větší emocionální vypětí, než nabízel díl první, si druhý díl Damaged přečtu určitě. Ale do složky „přečíst co nejdřív po vydání“ Damaged 2 nepoputuje.

Zdroj informací a obrázků: GoodReads.com

4 thoughts on “KNIŽNÍ RECENZE: Damaged

  1. Netuším, ale pokud se něco dozvím a budu mít svolení informaci zveřejnit, tak určitě dám vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge