Kingův Joyland zamíří na filmová plátna

Nová kniha Stephena Kinga, Joyland, má sice vyjít teprve 4. června, ale už to vypadá, že se dočkáme její filmové podoby.

JoylandRežisér Tate Taylor si totiž na práva ke knize dělal zálusk už v době, kdy King na knize pracoval. Totéž Taylor praktikoval už při natáčení filmu The Help (Černobílý svět).

Tenkrát si u autorky, Kathryn Stockett, vymohl práva na zfilmování, ačkoliv kniha ještě nebyla dokončena. A jak je podle úspěchu filmu vidět, tento odvážný krok se mu vydařil.

Děj Joylandu se odehrává v malém městečku v Severní Karolíně v zábavním parku v roce 1973. Vypráví příběh vysokoškolského studenta, který melouchaří jako pracovník na jedné z atrakcí. Právě tady se setká s legendou o bludném vrahovi, s osudem umírajícího dítěte a o cestách, které mu navždy změní život.

Čtenáři se můžou těšit na typického Kinga: strašidelné prostředí, nevypočitatelný vrah a životní změna charakteru postavy. Kniha má schválně retro obálku.

King o knize říká: „Miluju zločin, miluju záhady a miluju duchy. Taky si pamatuju na obálky knih ze svého dětství, proto jsem podobou obálky nadšený. I to je důvod, proč kniha nepůjde hned do prodeje i jako ebook. Kniha vyjde v paperbacku a kdokoliv si ji bude chtít přečíst, bude si ji muset také koupit.

Za produkcí filmu bude stát sám Tate Taylor spolu s Johnem Norrisem z Wyolah Films.

Zdroj informací a obrázků: GoodReads.com, Deadline.com, Hypable.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 2 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..