Andělská dystopie zamíří do kin

Filmy

Zdá se, že pro fanoušky filmových a seriálových adaptací začínají letošním rokem opravdové žně. Další YA knihou převedenou na stříbrné plátno bude Angelfall od Susan Ee.

Je možné, že jste o této knize dosud neslyšeli, přestože patříte mezi čtenáře young adult knih, paranormálek nebo dystopií. Kniha Angelfall však kombinuje všechny z těchto žánrů. A podle hodnocení čtenářů na serveru GoodReads se tento mix vydařil.

AngelfallDěj knihy se odehrává v době po zničení moderního světa anděly apokalypsy. Pouliční gangy vládnou ve dne, zatímco strach a pověry vládnou noci. Když andělé-válečníci unesou bezmocnou malou dívku, její 17letá sestra Penryn je odhodlaná udělat cokoli, aby ji získala zpět… Cokoli, včetně uzavření dohody s nepřítelem. 

Filmová práva ke knize odkoupili Sam Raimi a Robert Tapert, bývalí spolubydlící z kolejí a dodnes nejlepší přátelé. Raimi je opravdu všestranně talentovaný, na kontě má 45 produkcí, 26 hereckých rolí, 19 režií a 20krát je uveden v kolonce autor nebo scénárista. Jen namátkou vybereme snímky Mocný vládce Oz, původní série Spiderman nebo seriály Spartacus, Xena a Herkules. Tapertova vizitka se té Raimiho dosti podobá, přesto většinou zůstává u filmové produkce. Mezi jejich budoucí projekty tak přibyla i série Penryn & the End of Days, jejíž prvním dílem je právě Angelfall.

Kniha vyšla v květnu 2011 jako ebook, loni v srpnu se dočkala také tištěného vydání pod hlavičkou Amazonu. Zatím byla přeložena do němčiny, ruštiny, polštiny a řečtiny. Další dva díly série by měly vyjít letos v říjnu a v průběhu příštího roku.

Zdroje informací a obrázků: SusanEe.com, HollywoodReporter.com, PagetoPremiere.comGoodreads.com, IMDb.com

3 thoughts on “Andělská dystopie zamíří do kin

  1. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, odehrává se tato kniha částečně i v Praze? Děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge