Prázdné místo jako seriál

Začátkem dubna v Česku vyšel román knižní legendy J.K.Rowling, na který čekali všichni její fanoušci, ale také čtenáři, co s jejími knihami dosud neměli nic do činění. Román o malém městě vzbudil po celém světě poprsak. A jak to tak vypadá, dočká se svého seriálového zpracování.

J.K RowlingMatka Harryho Pottera, to je J.K.Rowling. Její život zná snad každý její fanoušek. S jejími knihami plno lidí vyrůstalo, není tedy divu, že teď, když už jsou dospělí, vrhnou se na její dospělý román. A televizní i filmoví producenti zavětří možnost úspěchu.

Právě BBC (One a Drama) získalo práva na převedení Prázdného místa do televizní podoby. Seriál bude produkovat nezávislá produkční společnost The Blair Partnership. Na spolupráci se dohodl Neil Blair (zastupující The Blair Partnership) a Danny Cohen (zastupující BBC One).

J.K. se bude na převedení aktivně podílet, ať už na tvorbě scénáře či na počtu a délce jednotlivých epizod. Do televize by se seriál měl dostat v roce 2014.

Rowling o něm říká: „Vždycky jsem cítila, že pokud má být kniha převedena do filmu, nejlépe tomu poslouží televizní provedení a myslím, že BBC je pro to perfektní.

Danny Cohen dodává: „Je vzrušující přinést příběh J.K.Rowling na obrazovky BBC. Její vyprávění samozřejmě čerpá z jedinečné popularity a já se těším, až s ní budu spolupracovat. Tento projekt zdůrazňuje ambice a rozsah BBC, stejně jako schopnost moderní televize přitáhnout pozornost největšího světového talentu a vzrušujících tvůrčích nápadů.

Zdroj informací a obrázků: BBC.co.uk, HollywoodReporter.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Prázdné místo jako seriál

 • 28.2.2015 (18.09)
  Trvalý odkaz

  Ahoj chci se zeptat jestli nevíte kdy výjde seriál prázdné místo tady v Česku…. Díky

  Reagovat
  • 3.3.2015 (18.38)
   Trvalý odkaz

   Na českém HBO by měla začít minisérie Prázdné místo 29. dubna, ve videotéce HBO GO by se měla objevit už 9. března, tedy příští pondělí 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

3 + nineteen =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..