KNIŽNÍ RECENZE: Rocked Under

Knihy Knižní recenze

Musím říct, že po Wait for You jsem myslela, že žánr new adult není pro mě. To je tak, když jako první v žánru přečtete naprostou průměrnou slaďárnu. A pak mi byla doporučena tahle kniha. Rockové (či jiné hudební) hvězdy mě nikdy moc nebraly a po zklamání v první new adultky jsem k této knize přistupovala zdrženlivě. O to víc mě příběh Rocked Under zasáhl.

Rocked UnderAutor: Cora Hawkes
Série: Rocked
Díl: první
Počet stran: 279 (ebook)
Datum vydání: 31.12.2012
Žánr: new adult
Věková hranice: 18+

Hlavní hrdinka Em je sympatická postava, Angličanka, která po rozpadu své rodiny odešla do Ameriky k sestřenici a nastoupila zde na univerzitu. Shodou okolností je její spolubydlící Scott, zpěvák rockové kapely From Under, který na vážné známosti nevěří a radši si užívá nevázaného sexu každou noc s jinou. Em je první holka, co ho odmítla, a on v ní vidí, že je jiná než ostatní. Místo, aby Scottovi padla do náruče, drží si odstup, studuje, navazuje známosti s jinými muži. A Scott se může zbláznit.

Potud by to vypadalo na obyčejný scénář „on ji chce – ona ho nechce – on ji chce ještě víc“. Jenže vztah Em a Scotta není takto jednoduchý. Em na lásku nevěří, bojí se, aby nedopadla jako její rodiče. Sice navazuje známost s Adamem, ale je s ním spíš ze sympatií, než aby ho milovala. Scott je nevypočitatelná postava. V jednu chvíli je dokonalým kamarádem do deště, v další sexy svůdníkem a v další totálním šílencem. Po celou dobu jsem si připadala jak na horské dráze, kde každá kapitola přinesla naprostý zvrat v ději i v chování postav.

Rocked Under je emoční ždímačka, která vás pohltí a vy budete plakat a smát se a zuřit a smutnit, proč ti dva nemohou najít to svoje „šťastně až navěky“. Jejich vztah je jako jeden krok kupředu, pět zpátky, a okolnosti jim nijak nepomáhají. Oba mají tajemství a strachy způsobené minulostí, s nimiž nejsou schopni či ochotni se svěřit svým nejbližším.

Tady jde o román, při jehož čtení nemůžete uvěřit, jakým vším peklem se autorka rozhodla své postavy protáhnout. Tak strašně moc jsem jim přála šťastný konec, až jsem se s přibližujícím závěrem začala bát, jestli se ho vůbec dočkám. A vzhledem k tomu, že se chystá druhý díl, pokračování příběhu Scotta a Em, vím, že konec ještě rozhodně nenastal.

Rocked Under je rychle ubíhající kniha se sympatickými a uvěřitelnými postavami, kde si připadáte jako na emoční horské dráze. Rozhodně se nejedná o průměrnou klišovitou romanťárnu, kde se celou dobu naznačuje nějaké strašné tajemství, abyste pak v závěru zjistili, že je to jen nafouknutá bublina.

Příběh je o hledání sebe sama, o hledání lásky, bezpečí, o nepopiratelné a neodolatelné přitažlivosti k někomu, ke komu se bojíte něco cítit, protože jste se už tolikrát spálili. Je to příběh plný zoufalství a nadějí a smutku a touhy, plný zvratů a překvapení a zrad a překážek, které ale hrdinům nakonec pomohou být těmi, kým musí být, aby si k sobě konečně našli cestu.

Zdroj obrázků: GoodReads.com

5 thoughts on “KNIŽNÍ RECENZE: Rocked Under

 1. Hm, tak ten žánr New adult podle skvělých recenzí bude něco pro mě, protože tohle je další kniha, která mě po Krásné katastrofě a Real zaujala.

  Mám stejný dotaz… Nevíte, zda tato kniha už bylo přeložena a je možné si ji v ČR zakoupit nebo se teprve překládat bude? Bohužel knihy, které mě zaujmou, se někdy na seznam překládaných ani nedostanou, takže doufám, že tohle nebude ten případ.

  Děkuji za odpověď. ,o)

  1. Chensie, odpovím ti stejně jako u Realu: knihu jsem po dočtení doporučila nakladateli, s nímž spolupracuji. Takže drž pěsti a snad to dopadne dobře. Velice bych o české vydání tohoto románu stála.

 2. Tak to držím pěsti. Moc ráda bych si knihu přečetla v češtině a měla ji ve své knihovničce, protože opět mě recenze neskutečně nadchla. Pro příště to chce psát méně lákavě, jinak budu navnaděná snad na všechny. ,o))
  Nu, moc doufám, že to vyjde a kniha bude přeložena a vydána. S Krásnou katastrofou to vyšlo a stojí to za to, tak snad…
  Děkuji za odpovědi. ,o)

  1. Ono nejde psát nelákavě a nenadšeně, když je člověk z té knihy nadšen 🙂 Ale možná jsi mě přemluvila, abych dočetla jednu new adultku, kterou jsem po třetině odložila, jelikož mě z debility příběhu a postav citelně odumíral mozek… Aby taky čtenáři nemysleli, že umím jen chválit :-))

 3. Pěkná recenze! Vystihla si všechny moje pocity, které ve mě kniha zanechala. Scotta jsem si hrozně oblíbila a byla jsem nedočkavá, kdy si konečně Em připustí, že ho vlastně miluje 😀 Na druhý díl se sice těším, ale tak trochu se ho i bojím – protože se určitě něco zvrtne a já z toho budu na nervy -_- 😀
  Táňa recently posted…Úryvkové úterý (16)My Profile

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge