Knižní vesmír oslavil 1. narozeniny!

Tak a je to tady! 22. února Knižní vesmír oslavil své první narozeniny! Těžko uvěřit, že už je to rok, co jsme spolu s Anet tenhle webzin založily.

Pravda, začátky nebyly nijak valné a co si budeme nalhávat, stále ještě webzin není tak rozjetý, jak bych si přála, ale všechno vždycky stojí a padá na lidech. Zatímco zpočátku to vypadalo poměrně nadějně, postupem času vše utichalo až umíralo. Pak jsem odcestovala do zahraničí a náš webzin se uložil k letnímu spánku, z něhož se probudil až s mým návratem v září. Od té doby se jej snažím udržovat nad hladinou a stále vám přinášet novinky z knižního světa.

Redaktorské řady během nečinnosti bohužel prořídly a tak bylo potřeba přivést nové tváře. Tak se do Vesmíru dostaly Markéta, Lucka a Jana. Všechny jsem do toho de facto vmanévrovala, první na srazu, druhou skrz naříkání nad psaním a třetí ustavičně všemožnými způsoby. A tak jsme tu, tři aktivní redaktorky a jedna aktivní spisovatelka.

Do budoucna máme plány veliké, protože knižní (a blogující) komunita se krásně rozrůstá a byla by škoda nezahrát i na ty noty, které tu ještě nemáme. V prvé řadě se v nejbližší budoucnosti jistě dočkáte náborového článku mezi nás redaktory. Přece jenom existuje plno knižních zajímavostí, o nichž se dá psát, stejně jako knih a filmů. A tohle je skvělá příležitost pro všechny, kteří chtějí spolupracovat na něčem větším a něčemu se přiučit. Všechno se včas dozvíte, teď přejděme k něčemu příjemnějšímu… tedy k soutěži!

Soutěžíte o první dva díly vílí série z pera Maggie Stiefvater, Nářek a Soužení.

Nářek  Soužení

Pravidla:

  • Soutěží se od 23.2. do 13.3.2013.
  • Soutěži mohou lidé z České republiky.
  • Podmínkou vstupu do soutěže je zaslat správnou odpověď na zadanou soutěžní otázku na email: redakce@kniznivesmir.cz
  • Každý soutěžící smí zaslat pouze jeden email, duplicitní emaily budou mazány.
  • Ze všech došlých emailů se pomocí Random.org vylosuje 1 vítěz.
  • Jméno výherce bude uveřejněno do 16.3.2013.
  • Výherce obdrží email se zprávou o výhře, pokud neodpoví do 72 hodin, bude vylosován někdo jiný.

~ SOUTĚŽNÍ OTÁZKA ~

Kterou třídílnou knižní sérií se Maggie Stiefvater výrazněji zapsala do povědomí fanoušků?

Zdroj obrázků: Wehearit.com, Goodreads.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Knižní vesmír oslavil 1. narozeniny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

one × five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..