KINO: Mocný vládce Oz

Už je to nějaký ten pátek, kdy prosákla zvěst o tom, že bychom se přece jenom mohli vrátit do Země Oz, později se začaly objevovat první fotky a v poslední době také zajímavý a dosti lákavý trailer ve stylu Alenky v říši divů. Na film Mocný vládce Oz se tak můžeme těšit již 7. března 2013!

MOCNÝ VLÁDCE OZ

OZ 0Když se Oscar Diggs (James Franco), druhořadý cirkusový kouzelník s pochybnou morálkou, dostane z prašného Kansasu do životem pulsující Země Oz, myslí si, že vyhrál v loterii.

Sláva a bohatství jsou jeho, dokud nepotká tři čarodějky: Theodoru (Mila Kunis), Evanoru (Rachel Weisz) a Glindu (Michelle Williams).

Oscar se nechtěně zaplete do velikých problémů, kterým čelí země Oz a její obyvatelé, a musí se naučit odlišovat dobré lidi od zlých dřív, než bude příliš pozdě. Kouzelník postupně využívá své magické umění a vynalézavost, aby se proměnil ve věhlasného a mocného čaroděje a především v lepšího člověka. (CSFD.cz)

Po úspěchu Sněhurky a sedmi trpaslíků z roku 1937 chtěl Walt Disney vytvořit animovaný film na motivy knih L. Franka Bauma, jenže práva na zfilmování byla v té době již přeprodána a z první knihy se stal úspěšný muzikál s Judy Garland.  V roce 1954 byla práva k třinácti knihám o Ozovi opět k mání a Walt Disney Production tentokrát nenechal nic náhodě a zakoupil je k pozdějšímu použití jak ve formě televizního seriálu, tak jako atrakce do Disneylandu. Disney v roce 1985 přišel s neoficiálním pokračováním úspěšného filmu Čaroděj ze země Oz (1939), Return to Oz, které se ovšem nedočkalo uznání a ani kritiky nebyly zrovna pochvalné.

Disney se po úspěchu Burtonovy Alenky v říši divů pokusil navázat i s Mocným vládcem z Oz. Režie se ujal Sam Raimi, známý díky své trilogii o Spidermanovi, a Danny Elfman zase hudební složky. Do hlavní role byl původně zvažován Robert Downey Jr., nakonec ji ovšem získal James Franco.

Zdroj informací a obrázků: CSFD.cz, OztheGreatandPowerful.com, Wikipedia.org

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

3 komentáře: „KINO: Mocný vládce Oz

 • 23.2.2013 (19.40)
  Permalink

  James Franco je skvelý 8P ale aj Robert Downey Jr. by to skvele zahral 8)
  no nechám sa prekvapiť, teším sa na Milu Kunis 8P

  Reagovat
 • 24.2.2013 (8.15)
  Permalink

  Na tenhle film jsem dost zvědavý. Podle ukázek to vypadá dobře, snad Raimi nezklame.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 4 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..