Amazon se možná pustí do dalšího seriálu

Po té, co se rozhodl zainvestovat do seriálu z prostředí Pána prstenů, zkouší i pole young adult. Objednal si totiž pilot na základě knihy Lauren Oliver.

Řeč je o knize Panika, kterou autorka vydala v roce 2014 a my se jí dočkali také v české verzi. Scénář k pilotnímu dílu by měla napsat samotná Oliver, za produkcí stojí Joe Roth a Jeff Kirschenbaum. A o čem vlastně tato kniha je?

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.

Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu.

Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát.

Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.

Bohužel tentokrát se pilot neobjeví i pro širší diváctvo, společně s tímto seriálem si Amazon nechá natočit pilotní díly dvou dalších a v úzkém produkčním kruhu se rozhodne, který pilot bude vybrán pro celý seriál. Tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

Zdroj informací a obrázků: TheFandom.net, Deadline.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 1 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..