Sůl moře zamíří do kin

Další oblíbená young adult kniha se brzy dostane na filmová plátna, tentokrát se podíváme na moře.

Filmová práva ke knize Ruty Sepetys, Sůl moře, vyhrálo nakonec studio Universal pictures a rozhodně nehodlá projekt uložit k ledu a rovnou se pustilo do příprav. K adaptaci scénáře si vybralo Scotta Neustadtera a Michaela Webera, kteří stojí za filmy jako 500 dní se Summer nebo Hvězdy nám nepřály.

Sůl moře se odehrává za druhé světové války, která se chýlí ke konci. Poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich má co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff.

Přišli každý odjinud, ale všechny je žene a pomalu dohání neštěstí, lži a… válka. Když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status.

Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít.

Není to jediná kniha Ruty Sepetys, která se dočká filmového zpracování. Letos by měla jít do kina adaptace její knihy V šedých tónech, o tom vám brzy napíšeme víc.

Zdroj informací: Deadline.com, TheFandom.net, CooBoo.cz

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − 7 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..