První fotky k filmu V šedých tónech

Před pár dny jsme vám přinesli informaci o tom, že se Sůl moře dočká filmové adaptace, dneska se podíváme na další zfilmovanou knihu Ruty Sepetys.

V šedých tónech se odehrává v roce 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.

Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům podaří jejímu otci je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.

Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…

Práce na filmové podobě oblíbené knihy započaly už v roce 2015, kdy bylo oznámeno jméno hlavní herecké představitelky, Bel Powley. V únoru 2016 se našel i představitel hlavní mužské role, Martin Wallström. Dále ve filmu uvidíme herce jako je Lisa Loven Kongsli, James Cosmo, Peter Franzén, Jonah Hauer-King, a litevské herce Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas a Ramūnas Cicėnas.

Natáčení začalo počátkem roku 2016 v Nidě, pokračovalo se městem Vilnius a skončilo se v Kaunas. Na režisérskou stoličku usedl Marius A. Markevicius, film vznikl v komprodukci USA a Litvy. Ačkoliv je film už uveden do stavu post-produkce, zatím nebylo stanoveno oficiální datum premiéry. Uvidíme tedy, kdy se filmu nakonec dočkáme.

Zdroj informací a obrázků: HollywoodReporter.com, IMDb.com, CSFd.cz, Wikipedia.org, CooBoo.cz

 

 

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 − six =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..