Milujete re-tellingy pohádek? Přichází Stínová královna!

Pokud jste si oblíbili Měsíční kroniky a jejich moderní scifi variaci na známí pohádky, zbystřete, protože se v češtině dočkáme dalšího podobného kousku…

StinovaKralovnaZrcadlo, zrcadlo, kdo je nejmocnější?

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morkantu se Loreleiin otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou.

Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky…

Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly, která budou mocnější než královnina. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše a záchranu lidu svého království je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život.

Zní vám to povědomě? No ještě aby ne, když jde o Sněhurku. Je to docela příhodné, vzhledem k tomu, že je teď v kinech druhý díl Lovce, který si pohrává se svou verzí Sněhurky. Stínová královna (The Shadow Queen) vyšla v originále teprve v únoru tohoto roku, ale my se jí v českém překladu dočkáme již 13.7. a to u nakladatelství Baronet.

Stínová královna je prvním dílem nové série od C. J. Redwine. Podle jejích slov by mělo jít o samostatné knihy stojící na základě oblíbených pohádek, které spolu okrajově souvisí. Takže v podstatě taková fantasy variace Měsíčních kronik, jen s různými královstvími. Někteří recenzenti první díl označují za dobrý, zábavný, sladký a brutální. A jak už to většinou u fantasy sérií bývá, měli bychom v knize objevit také tuhle velice vydařenou mapu:

ShadowQueen_Endpapers_EpicReads

Jaká kniha bude a jestli se dočkáme také pokračování, je zatím ve hvězdách. Nevím, jak jste na tom vy, ale já mám rozhodně Stínovou královnu v hledáčku a doufám, že bude stejně skvělá jako Měsíční kroniky.

Zdroj informací a obrázků: Baronet.cz, EpicReads.com, GoodReads.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Milujete re-tellingy pohádek? Přichází Stínová královna!

 • 12.6.2016 (16.04)
  Permalink

  Já Měsíční kroniky nečetla, respektive jsem četla prvních pár stránek a nelíbilo se mi to, tak naopak doufám, že to takové nebude . Na knihu se těším, určitě si ji koupím.
  Adris recently posted…P. S. Stále Tě milujuMy Profile

  Reagovat
 • 12.6.2016 (17.34)
  Permalink

  Tak to vypadá ještě líp, než jsem myslela. Měsíční kroniky jsou skvělé, takže se trochu bojím vysokých očekávání, ale… Vypadá to vážně skvěle 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seventeen − five =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..