Všechny malé zázraky se dočkají filmu

Myslím, že jsme si na filmové adaptace oblíbených young adult knih docela zvykli. I tentokrát se dočkáme jedné emoční ždímačky.

Elle Fanning and Jennifer NivenPodle posledních informací to vypadá, že se dočkáme také oblíbené a kritiky oceňované knihy Jennifer Niven, Všechny malé zázraky. Režie by se měl zhostit Miguel Arteta a scénář k filmu by měla psát sama autorka. Za produkcí stojí Demarest Media a producenti Paula Mazur a Mitchell Kaplan. Produkce by se měla rozjet na jaře tohoto roku.

Hlavní hrdinku Violet si zahraje Elle Fanning, kterou jsme naposledy mohli vidět v poměrně úspěšné Zlobě. Kniha se k českým čtenářům dostala v září loňského roku, ovšem v zahraničí vyšel už v lednu2015. Ale filmová práva byla prodána už měsíce před oficiálním vydáním.

Kniha vypráví příběh dívky, která se učí žít od kluka, co nemyslí většinu času na nic jiného než na smrt. Theodora Finche totiž smrt fascinuje. Neustále přemýšlí nad způsoby, jak by se mohl zabít. Ale pokaždé ho něco – bez ohledu na to, jak je to zdánlivě bezvýznamné – nakonec zastaví.

Vsechny male zazrakyViolet Markey zase žije pro budoucnost – upíná se k dokončení střední školy a k momentu, kdy bude moct opustit rodné městečko v Indianě. To jí totiž až příliš bolestně připomíná nedávnou tragickou smrt její sestry.
Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat.

Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba přitom učiní zajímavé objevy.

Finch zjišťuje, že jen s Violet může být sám sebou – podivínským, přemýšlivým, ale zároveň zábavným a originálním; a že není až takový blázen, za jakého ho ostatní považují. Violet zase zapomene počítat dny do konce školy a konečně začíná znovu žít. Jenže zatímco Violetin svět se rozrůstá a získává nové barvy, Finch se propadá do temnoty deprese.

Pokud jste ještě neměli možnost si knihu přečíst, doporučuju vám ji všemi dvaceti, protože rozhodně stojí za to. Jsem hodně zvědavá, jestli se nakonec filmu opravdu dočkáme a jaký emoční náboj bude mít.

Zdroj informací a obrázků: GermMagazine.com, Bux.cz, Ew.com, Variety.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 − two =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..