Richelle Mead chystá první samostatnou knihu

Americká spisovatelka Richelle Mead, které právě vyšla poslední kniha série Pokrevní pouta, ohlásila, že pracuje na knize, která nebude na pokračování.

vampire-academy-blood-sisters-interview-richelle-meadRichelle Mead, která se zapsala do povědomí čtenářů zejména svou knižní sérií Vampýrská akademie, chystá novou knihu. Snad všechny Richelliny doposud vydané knihy byly součástí nějaké série, ať už šlo o Vampýrskou akademii, Pokrevní pouta nebo Sukubu, které čítaly 6 knih, o čtyřdílnou ságu Dark Swan nebo o momentálně vycházející Věk X. Je tedy jasné, že oznámení samostatně stojící knihy způsobilo mezi fanoušky tak trochu pozdvižení.

Novinka se bude jmenovat Soundless, půjde o young adult fantasy a bude inspirována čínským folklórem. Děj knihy se bude odehrávat v izolované horské vesnici, kde nikdo z obyvatel nemluví a žádný zvuk zde neslyšeli už po desetiletí. Hlavní hrdinku Fei však jednou v noci probudí pronikavý hluk a najednou se zvuk stane zbraní, kterou může použít proti utlačovatelskému režimu, který ohrožuje její lid.

Richelle byla vždy fanynkou žánru epic fantasy a s folklórem se setkala na univerzitě v Michiganu, kde studovala před tím, než získala magisterské tituly z komparativní literatury a učitelství.

Soundless vyjde v originále v polovině listopadu 2015, letos by měl vyjít také třetí díl série Věk X (Age of X), The Eye of Andromeda.

Zdroje informací a obrázků: PublishersWeekly.com, penguin.com

Markéta Kubalová

Marketingový nadšenec, knihomolka, milovnice dobré hudby a seriálů. „Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého.“ (Čínské přísloví)

3 komentáře: „Richelle Mead chystá první samostatnou knihu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × one =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..