Řada nešťastných příhod jako seriál

Oblíbená knižní série z pera Lemonyho Snicketa, Řada nešťastných příhod, se sice v roce 2004 dočkala svého filmového zpracování, ale dalšími díly nepokračovala. Teď fanouškům svítá na lepší časy… dočkají se seriálu.

Řada nešťastných příhod filmTřináctidílná knižní série byla sepsána v rozmezí let 1999 a 2006, prodalo se jí na 65 miliónů kopií a byla přeložena do 43 světových jazyků, včetně češtiny díky nakladatelství Egmont.

Původně byla nabídnuta studiu Paramount, který natočil film s Jimem Carrey, Meryl Streep, Judem Law, Emily Browning a dalšími, jež dějově obsahoval první tři díly (Zlý začátek, Temné terárium a Široké okno).

Ačkoliv byl film přijat velice kladně, dalších filmů se fanoušci nedočkali. Teď americká kabelová internetová streamingová televize Netflix oznámila, že plánuje na motivy knih natočit klasický hraný seriál. „Když se budeme pídit po nějakém zajímavém materiálů, který zaujme děti i rodiče, stane se první zastávkou generací čtenářů právě Řada nešťastných příhod. Svět vytvořený Lemony Snicketem je unikátní a přitom se do něj dokážete vžít. Nemůžeme se dočkat, až ho našim divákům přineseme v živé podobě.

Série vypráví příběh tří osiřelých sourozenců Violet, Klause a Sunny Baudelaireových, kteří se snaží odhalit pravdu za smrtí svých rodičů, jenže jim osud a taky jejich poručník – vychytralý strýc Olaf, hážou pod nohy jeden klacek za druhým.

A co na seriál říká samotný autor? „Nedokážu tomu uvěřit. Netflix riskuje svou pověst a úspěch tím, že přinese divákům mé depresivní knihy.

Podle Netflixu se autor na natáčení kvůli svému churavému zdraví a emoční vypjatosti podílet nebude, ale svá práva vložil do rukou svého zástupce Daniela Handlera, který bývá častokrát mylně uváděn jako autor série. V současné chvíli se hledá vhodný režisér.

Zdroj informací a obrázků: Hypable.com, PageToPremiere.com, Deadline.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

2 komentáře: „Řada nešťastných příhod jako seriál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 2 =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..