Po Zlobě přijde také Popelka

Vypadá to, že Disney rozhodně neusíná na vavřínech. Po velkolepém úspěchu filmu Ledové království (Frozen) na motivy pohádky Christiana Andersana přichází na konci května s hranou verzí Šípkové Růženky, jenže tentokrát z pohledu královny černé magie, Zloby (Maleficent)… A v zásobě má nejspíš další pohádkový klenot. Tentokrát jde o Popelku.

Disney CinderellaPříběh Popelky (Cinderella) sleduje osud mladé Elly, jejíž otec – obchodník – se po tragické smrti Elliny matky znovu ožení. Aby podpořila svého milovaného otce, přivítá Ella svou novou nevlastní matku Lady Tremaine a její dvě dcery Anastasii a Drisellu s otevřenou náručí. Ale když Ellin otec náhle a nečekaně zemře, ocitne se v nepříjemné situaci a napospas závistivé a kruté rodině.

Nakonec se z ní stane začmouděná služka, které nikdo neřekne jinak než Popelka (Cinderella) bez vyhlídky na naději. I přesto chce ale dostát svému slibu, co dala své umírající matce, aby „měla odvahu a byla laskavá“. Nepodlehne zoufalství, ani nebude opovrhovat těmi, kteří ji zneužívají.

Samozřejmě se na scéně objeví také temperamentní cizinec, na něhož narazí v lese. Nevědoma toho, že jde ve skutečnosti o prince a ne pouhý sluha v královském paláci, myslí si, že konečně potkala spřízněnou duši. Zdá se, že se štěstí obrátí na její stranu, když z paláce přijde pozvání pro všechny svobodné dívky na královský ples. Ella doufá, že se opět setká s okouzlujícím „Kitem“. Bohužel, její nevlastní matka jí zakáže na ples jít a roztrhá jí šaty. Ale jako ve všech správných pohádkách, pomoc je na dosah ruky, když se z dobrácké žebrácké ženy vyklube osůbka ozbrojená dýní a myškami a změní Popelce navždy život.

Lily JamesÁno, takto zní oficiální synopse filmu a jak vidíte, z Disneyho verze Popelky si bere dost. V hlavní roli Elly se ukáže Lily James, kterou jste mohli vidět například v seriálu Panství Downton nebo filmu Hněv Titánů. Prince si zahraje Richard Madde, jehož známe hlavně jako Robba Starka z oblíbeného seriálu Hra o trůny. Nevlastní matku ztvární Cate Blanchett, kmotřičku vílu Helena Bonham Carter.

V dalších rolích se objeví Holliday Grainger, Sophie McShera, Stellan Skarsgard, Nonso Anozie a Derek Jacobi. Za produkcí i režií filmu stojí oblíbený herec i režisér, Kenneth Branagh. Oficiální premiéra filmu je prozatím stanovena na 13. března 2015, česká by měla následovat o šest dní později.

Dnes byl také vypuštěn první oficiální teaser k filmu:

Kenneth Branagh k adaptaci řekl: „Je téměř nemožné myslet na Popelku a nemyslet přitom na její Disney verzi a nadčasové obrazy, s nimiž jsme vyrostli A tyto klasické momenty jsou pro filmaře neodolatelné. Díky Lily James jsme našli tu správnou Popelku. Spojuje v sobě neuvěřitelnou krásu s inteligencí, vtipem, zábavou a tou správnou grácií. Její princ, kterého hraje Richard Madden, je mladý herec s výborným charisma a silou. Je vtipný, chytrý a sexy a pro Popelku výborný výběr.

Necháme se tedy překvapit. Nevím, jak jste na tom vy, ale já se rozhodně těším.

Zdroj informací a obrázků: PageToPremiere.com, Collider.com

Petra Sýkorová

Věčný knihomil, který se rád prostřednictvím knižních příběhů dostává na místa, kam by se jindy ani nepodíval a knihovnička mu už praská ve švech. "Přátelství se zrodí ve chvíli, kdy jedna osoba řekne druhé: Cože? Ty taky? A já myslel, že jsem jediný." (C.S.Lewis)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + seven =

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..